Bosch Home Comfort Group İş Güvenliğinin Yıldızı Ödülü’nü aldı

Bosch Home Comfort Group, iş sağlığı ve güvenliği kültürünün en önemli parçası olan iletişim konusunda hayata geçirdiği ‘İletişimde Kelebek Etkisi – Psikosohbet’ projesiyle MESS İş Güvenliğinin Yıldızları Yarışması’nda ödül kazandı.

İklimlendirme sektörünün önde gelen şirketlerinden Bosch Home Comfort Türkiye, bu yıl sekizincisi gerçekleştirilen MESS İş Güvenliğinin Yıldızları Yarışması’nda, Davranış Odaklılar kategorisinde ‘İletişimde Kelebek Etkisi – Psikosohbet’ projesiyle ödüle layık görüldü. Ödül, 27 Kasım tarihinde Divan Kuruçeşme’de gerçekleştirilen bir törende, Bosch Home Comfort Group Ticari Genel Müdür Akın Kazak ve Bosch Home Comfort Group İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürü Ebru İğci’ye takdim edildi.

Odağında ‘iyi iletişim’ var

‘İletişimde Kelebek Etkisi’ projesi, şirketin benimsediği davranış odaklı iş sağlığı ve güvenliği kültürünün en önemli bileşeni olan iletişime odaklanıyor. Proje, çalışanlar arasında iyi iletişim kurmak yoluyla potansiyel tehlikelerin fark edilebilmesini amaçlıyor. Bosch Home Comfort Türkiye İş Sağlığı ve Güvenliği ekibi tarafından yürütülen proje kapsamında, 2022 Aralık ayında Psikolog Hande Cesur Akın’ın da katılımıyla gerçekleşen iki günlük eğitimlerde, konu, ‘İletişimde Kelebek Etkisi’ başlığı çerçevesinde ele alındı. Eğitime katılan çalışanların tehlikeyi fark ederek geri bildirimleriyle çözümün bir parçası olabileceklerinin altı çizildi. Eğitime katılanlar hem iş hem özel hayatlarından verdikleri örneklerle eğitime büyük katkıda bulundu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*