Fakir Hausgeräte’nin yenilenen kimliği ile ilk deneyim mağazası, Meydan İstanbul AVM’de açıldı

İki yıldır çalışmaları süren, yeni marka kimlik dönüşümü faaliyetleri kapsamında yeni logosu ve deneyim odaklı yepyeni mağaza konsepti ile ilk Fakir Hausgeräte mağazası İstanbul Ümraniye’de Meydan İstanbul AVM’de açıldı. Bu yılın sonuna kadar yeni kimlikle deneyim mağazalarının sayısının 2023’te 15’e; 2025’e kadar da 50’ye ulaşması hedefleniyor.

Köklü geleneğe sahip Saruhan Holding’in çatısı altında faaliyetini sürdüren Fakir Hausgeräte, 90 yıllık geçmişinden aldığı güçle “Köklerden Geleceğe” sloganı eşliğinde yenilenen marka kimliği ile yepyeni bir yolculukta…

Kendi alanında sunduğu teknolojiler ve yenilikler ile Türkiye’nin en bilinen markalarından Fakir Hausgeräte, sektörünün önde gelen teknoloji markası olarak; tüketicilerinin hayatını kolaylaştıran, yaşam kalitesini artıran, iyi yaşamı destekleyen teknolojileri ile yenilenen kimliği ile adından daha fazla söz ettirmek üzere çalışmalarını sürdürüyor. 

Fakir Hausgeräte ailesi olarak yenilenmenin, dönüşümün, değişimin gücüne inançla; misafirlerine eşsiz bir deneyim yaşatmak üzere yeni kimlikle tasarlanan ilk Fakir Hausgeräte mağazasının açılışı sebebiyle heyecanlı olduklarını belirten Fakir Hausgeräte Satış ve Pazarlama Grup Başkanı Muhammet Fatih Saruhan gerçekleştirdiği açıklamasında “Ümraniye’deki Meydan İstanbul AVM’de açtığımız yepyeni konseptteki deneyim mağazamız müşterilerimize birebir dokunduğumuz en önemli yer olmasıyla da bizim için farklı bir anlam taşıyor. Yeni logomuz ve yenilenen kurumsal kimliğimiz ile ilk mağazamız olması ile de değerli tabii ki bu açıdan da çok mutluyuz. Fakir Hausgeräte olarak tüketicilerimizin ihtiyacı neyse onu en kaliteli, en güvenilir ve en son teknolojisi ile en üst seviyede hizmetle karşılamak bizim önceliklerimiz arasında yer alıyor. Bu yılın sonuna kadar yeni konseptteki deneyim odaklı Fakir Hausgeräte mağazalarının sayısını 15’e 2025’e kadar da bu konsept mağazalarımızın sayısını 50’ye çıkarmayı hedefliyoruz.

Yaptırdığımız araştırmalar bize gösteriyor ki Fakir Hausgeräte’nin hitap ettiği kitle; teknolojiyi takip ediyor, performansı önemsiyor, metropol yaşamında hayatlarına katma değer sağlayan ürünleri keşfetmekten ve sofistike deneyimler yaşamaktan hoşlanıyor. Biz de bu bakış açısı ile Alman köklerimizden de aldığımız güçle teknoloji ile estetiği buluşturan, yaşamı kolaylaştırırken eğlenceli, şaşırtıcı ve modern tasarımlarla hayata zevk ve heyecan katan ürünlerimizle tüketicilerimizle buluşma hedefiyle var gücümüzle çalışıyoruz. Araştırmaların bize sağladığı ve marka stratejimizin ışığında elde ettiğimiz içgörüden yola çıkarak sağlıklı yaşam kategorimizle adımızdan sıkça söz ettireceğiz. Sağlığa makro açıdan bakan bir marka olarak hayatın her alanında içten dışa sağlığı yaşamın içine dahil edecek ürünlerimiz ve yeni kategorilerimiz bulunuyor. Sürdürülebilir bir sağlıklı yaşam anlayışını hayatına entegre eden günümüz dünyası insanlarına Fakir Hausgeräte teknolojisinin en yeni ürünleri ile konfor alanı yaratmayı hedefliyoruz. Tüketicilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda sahip olduğumuz teknolojiyi daima bir adım öteye taşıyarak tüm kategorilerimize ekleyeceğimiz yeni ürünlerle daha sağlıklı bir yaşam sunmak istiyoruz. Bunun için yeni trendleri takip ederek odağımıza aldığımız sağlık ve güzellik kategorilerimiz ile daha önce hiç sunulmamış teknolojileri sevenlerimizle buluşturacağımız için de şimdiden çok heyecanlıyız” dedi.

Fakir Hausgeräte Hakkında: H. Wilhelm Kicherer tarafından 1933 yılında Almanya Stuttgart’ta kurulan Fakir; Almancada aile anlamına gelen Familie ile markanın kurucusunun soyadı Kicherer’in birleşimiyle doğdu. Teknolojiyi evlere taşıma misyonuyla kurulan Fakir Hausgeräte, kısa zamanda Almanya geneline yayılarak tüketicilerin tercih ettiği bir marka olmayı başardı. 1978 yılına kadar dünya genelinde büyümesini sürdüren şirket, 1985 yılında alınan kararla Saruhan Holding güvencesi ile Türkiye pazarına girdi.

Köklü geleneğe sahip Saruhan Holding’in çatısı altında faaliyetini sürdüren Fakir Hausgeräte bugün, 90 yıllık geçmişinden aldığı güçle “Köklerden Geleceğe” sloganı ile yolculuğunu sürdürüyor. Üstün Alman teknolojisi ile pazarın öncü, güvenilir ve sevilen markası Fakir Hausgeräte; sahip olduğu inovasyonları ile tüketicilerine sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sunmayı amaçlıyor. Alman köklerinden aldığı güçle teknoloji ile estetiği buluşturan Fakir Hausgeräte; yaşamı kolaylaştırırken eğlenceli, şaşırtıcı ve modern tasarımları ile hayata zevk ve heyecan katıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*