Dyson, 2023 hediye sezonunu sınırlı sayıda üretilen Ceramic Pop rengiyle kutluyor

Dyson, 2023 hediye sezonu için saç bakım serisine sınırlı sayıda üretilen Ceramic Pop rengini ekliyor. Yeni yılı kutlamak için özel olarak geliştirilen Blush Pink, Mandarin ve Verdigris tonları Dyson Supersonic saç kurutma makinesi, Dyson Airwrap multi-styler ve Dyson Corrale saç düzleştiriciyle kullanıcılarla buluşuyor.

Bu cesur renk kombinasyonu, Dyson’ın ilk üretilen ve 1980’lerde Japonya’da satılan elektrikli süpürgesi G-Force’un renginden ilham alınarak tasarlandı. O dönemde piyasada bulunan hiçbir ürüne benzemeyen ve evlerde dikkat çeken Dyson’ın renk geliştirme anlayışı bugün de devam ediyor.Yeni özel seri renk saç bakım ürünleriyle Z kuşağının ilgisini fazlasıyla çeken Dyson, işe bu kuşağı anlamak ile başladı ve Z kuşağının takip ettiği trendleri ve saç bakımı konusundaki fikirlerini öğrenmek için Türkiye’de bir GenZ Trendleri ve Saç Bakım Araştırması gerçekleştirdi.  

Z Kuşağı’na göre bakımlı saç: Temizlik, Güzellik ve Özgüven demek
Araştırmaya göre; Z kuşağının yaklaşık yüzde 80’i görünümüne ve dış görünüşüne önem veriyor ve kişisel bakımı için zaman harcıyor. Yüzde 79’u günü güzel saçlarla geçirdiklerinde kendini iyi hissediyor ve saç modeline dikkat ediyor. Yüzde 75’i de saç bakımı için zaman harcıyor. Araştırmaya katılanların yüzde 72’si saçlarını sağlıklı buluyor ve saçlarını çoğunlukla düz ya da dalgalı kullanıyor. Sağlıklı saç denildiğinde çoğunluğun verdiği cevap ise temizlik, güzellik ve özgüven… Araştırmaya katılan Z kuşağı gençlerin yüzde 69’u “saçımı hızlı şekillendirmek en önemli şeydir” ifadesine katılırken, yüzde 68’i “saçlarımın kötü olduğu bir gün günümü mahvediyor”diyor. 

Dünyaca Ünlü Blackpink Grubunun Yıldızı JISOO, Dyson Elçisi Oldu
Küresel teknoloji şirketi Dyson, sınırlı sayıda üretilen özel seri Ceramic Pop saç bakım ürünlerini dünyaca ünlü K-pop grubu Blackpink’in solisti JISOO’nun Dyson elçisi olduğunu duyurarak kutluyor.Dyson Elçisi JISOO, “Günlük olarak kullandığım Dyson Saç Bakım ürünlerinin elçisi olduğum için gerçekten heyecanlıyım. Saçlarımın sağlığını korumakla fazlasıyla ilgileniyorum. Dyson Saç Bakım ürünlerinin akıllı ısı kontrolü, aşırı ısıdan kaynaklanan saç hasarını önlüyor ve sağlıklı saçların zahmetsizce korunmasına yardımcı oluyor. Dyson ürünleri benim için her zaman vazgeçilmez olmuştur; bu ürünler daha az çabayla kolay ve muhteşem saç şekillendirmeleri yapmama yardımcı oluyor.” dedi.

Dyson Saç Bakım Kategorisi Araştırma, Geliştirme ve Tasarım Başkan Yardımcısı Emma Sheldon: “Teknolojilerimiz öncü bir nitelik taşıyor ve bu renk seçeneği yenilikçi renk kullanımımızın ilk örneklerinden ilham alıyor. Renklerimizi, malzemelerimizi ve kaplamalarımızı, teknolojiyi ve genel ürün deneyimini geliştirmek için tasarlıyor ve üretiyoruz.” diyor.Hassas yüzey Dyson ürünleri sadece iyi çalışmakla kalmıyor, aynı zamanda kullanıldıkça daha iyi hissettiriyor. Malzemeler ve kaplamalar, tıpkı makinelerin kendileri gibi, kaplamaların günlük kullanıma dayanmasını ve kullanıcıların beklentilerini karşılamasını sağlamak için sürtünme testleri ve çizilmeye karşı dayanıklılık testleri gibi titiz testlerden geçiriliyor. Bu özel renk serisi, hassas bir şekilde uygulanan saten boya katlarının sonucu olan ‘seramik’ bir kaplamaya sahiptir. Dokunulduğunda kuru olan bu yüzey, seramiğin ipeksi pürüzsüzlükteki yüzeyini ortaya çıkarmak üzere tasarlanan çok sayıda deneme sonucunda elde edilmiştir.  Dyson’ın Ceramic Pop özel serisi, Aralık 2023 itibarıyla Türkiye’de satışa sunulacak.

Dyson Supersonic saç kurutma makinesi
Farklı saç tipleri için tasarlanan Dyson Supersonic saç kurutma makinesi; hızlı, güçlü ve odaklanmış bir hava akımı kullanıyor. Ergonomik yapısıyla elde tutarken kullanım kolaylığı ve denge sağlayıp geleneksel saç kurutma makinelerine göre daha sessiz bir performans sunarken, akıllı şekilde ısıyı kontrol altında tutup saçı aşırı ısı hasarından koruyor. Dyson Supersonic saç kurutma makinesi, geleneksel saç kurutma makinelerinden farklı olarak, ısı ayarını düzenlemek için hava sıcaklığını saniyede 40 defadan fazla ölçüyor. Dyson’ın Akıllı Isı Kontrol teknolojisine sahip Dyson Supersonic saç kurutma makinesi, saçın parlaklığını korumaya yardımcı olmak için aşırı ısı hasarını önlüyor.

Dyson Airwrap multi-styler 
Dyson Airwrap multi-styler, içinde tam 13 başlık bulundurarak tek bir makinede en verimli Airwrap’i sunuyor. Birden fazla saç tipi için tasarlanan Dyson Airwrap multi-styler ile aşırı ısı olmadan bukle yapın, şekillendirin, pürüzsüzleştirin ve elektriklenmeleri gizleyin.Dyson Airwrap multi-styler, Dyson dijital V9 motor tarafından desteklenen Coanda etkisi adı verilen aerodinamik bir olgudan yararlanıyor. Saçı başlığa veya fırçanın yüzeyine çekmek ve sarmak için havayı kullanıyor. Akıllı Isı Kontrolü ile hava akışı sıcaklığı saniyede 40 kez ölçülüyor, sıcaklığı 150°C’nin altında tutmak için ısıtma ünitesini kontrol ediyor ve ısı hasarını önlüyor. Her Dyson Airwrap multi-styler, kullanıcının saç tipine, uzunluğuna, stiline ve istenen görünüme uyacak şekilde, daha uzun saç tipleri için daha uzun başlıklar ve daha kısa saçlar için daha küçük fırçalar dahil olmak üzere bir çok ek aparat ile özelleştirilebiliyor.


Dyson Corralekablosuz saç düzleştirici
Tüm saç tipleri için uygun olan Dyson Corrale kablosuz saç düzleştirici, öncü esnek bakır plakalarıyla saçı şekillendirmek ve bir araya getirmek için esneyerek her geçişte tüm saç tellerine eşit ısı ve gerginlik uyguluyor. Dyson’ın 4 hücreli lityum iyon pil teknolojisiyle bir araya gelen Dyson Corrale saç düzleştirici, kablosuz performans sunup ısı hasarını azaltarak dilediği her yerde stilinden ödün vermek istemeyenlerin seçimi oluyor. Kablosuz kullanım özgürlüğü, çalışma masasından dans pistine kadar her yerde her türlü stile ulaşmanıza, ofis partisi veya aile etkinliklerinize giderken yolda rötuşlar yapmanıza olanak tanıyor. Dyson Corrale kablosuz saç düzleştirici, saniyede 100 kez sıcaklık ölçen bir platin sensör kullanarak üç hassas ısı ayarı sunuyor. Bu teknoloji, hassas ve doğru ısı sağlamak için ısıtma sistemini kontrol eden bir mikroişlemci ile iletişim kuruyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*