Tefal’den kendini ve dünyayı önemseyenler için yeni seramik kaplama tava serisi: (RE)NEW

Tefal, mutfakta sürdürülebilir seçimler yapan ve hem kolaylık hem de stil arayanlar için, çevreye duyarlı yeni seramik kaplama tava serisi (RE)NEW’u yarattı. %100 geri dönüştürülmüş alüminyum gövdeli (RE)NEW tavalar üretim sürecinde %75 daha az karbon emisyonu sağlıyor. Tefal’in en güncel Inoceram® seramik kaplama teknolojisi sayesinde akışkan yapışmaz bir pişirme deneyimi sunan (RE)NEW serisi ile, en basit yumurta tarifinden en karmaşık gurme keşiflere, tüm lezzetleri her zaman en ideal şekilde hazırlamak mümkün oluyor. (RE)NEW serisinden yapılacak her alışveriş için, Tefal X Ecording iş birliği ile ecoDrone teknolojisini kullanarak ulaşılması güç alanlara tohum topu atışları gerçekleştirilecek.

Tefal’in yeni (RE)NEW Seramik Tava Serisi, tercihleriyle hem kendi bedenine hem de dünyaya iyi bakmayı önemseyen amatör şeflerin mutfaktaki vazgeçilmezi olacak. Seriye dahil olan 5 farklı ölçüdeki tava ve Tefal’in çok sevilen fonksiyonel Ingenio seti, mutfaklara sürdürülebilirliği en tarz haliyle taşıyacak.

Eko-tasarımıyla sağlıklı, çevreci ve mükemmel sonuçlar

Tefal (RE)NEW serisi, %100 geri dönüştürülmüş alüminyum gövdesi ile üretim sürecinde standart bir tavaya göre %75 daha az karbon salınımı sağlıyor. Bunun ötesinde Tefal (RE)NEW’un eko-tasarımıyla, mutfaktaki pişirme deneyimini de dönüştürüyor. Tefal’in en güncel Inoceram seramik kaplama inovasyonu ve pişirme derecesini kontrol etmeye yardımcı Thermosignal teknolojisi sayesinde, hem yemekleri sağlıklı şekilde pişirmek mümkün oluyor hem de tüm tarifler yapışmadan, yanmadan, lezzetli şekilde piştiği için yemekler asla çöpe gitmiyor.

Şık ve yalın çizgileriyle ilham verici

En basit gibi görünen lezzetlerden en karmaşık tariflere, her zaman mükemmel sonuçlar alınmasını sağlayan Tefal (RE)NEW serisi, şık tasarımıyla da dikkat çekiyor. Yalın ve modern çizgileri, keyifli bir davette zevkle sofraya taşınabilmesini sağlıyor. Hem de kullanıcısına özenle hazırladığı lezzetleri gururla paylaşmak için ilham veriyor.

Zamanı olmayanları ikna edecek kolay kullanım

Tefal (RE)NEW serisi Inoceram® seramik kaplaması sayesinde, kullanım, saklama ve temizleme aşamalarının tümünde kolaylık sunuyor. Yiyecekler yağ eklemeden pişirilebiliyor ve tava hiç zahmetsizce temizlenebiliyor. Böylece hayatın hızlı akışı içerisinde aksaklıklara zamanı olmayanları mutfakta daha fazla vakit geçirmeye ve yeni lezzetleri keşfetmeye teşvik ediyor. Stil sahibi, yüksek performanslı özellikleri sayesinde geriye, Tefal kalitesi ve uzmanlığının keyfini çıkarmak kalıyor. 

Kaliteli, uzun ömürlü ve ekolojik mutfak araçları

Seramik mutfak araç gereçlerinde yepyeni bir alanın öncüsü olacak Tefal (RE)NEW Seramik Tava Serisi, sağlıklı ve daha ekolojik ürünler arayanlar için kaliteli ve uzun ömürlü alternatifler sunuyor.

Tefal laboratuvarlarında, tüketici testlerinde denenen RE(NEW), test edilen diğer tüm seramik tavalar arasında en yüksek memnuniyet skorlarını elde etti. Bir yıl süresince yoğun kullanımın ardından bile, tüketicilerin yaklaşık %90’ı Inoceram® kaplamanın yapışmaz özelliklerinden hala memnun kaldığını belirtti.

Tefal (RE)NEW tercih edenler tohum topu atışlarına destek oluyor

(RE)NEW serisini tercih edenler, Tefal’in Ecording iş birliği kapsamında, küresel iklim krizine karşı öncelikli ulaşılması zor alanlara ecoDrone’lar ile tohum topu atışlarına destek olabilecek. Tefal, 15.000 tohum topu atışını üstlenerek, ormanlaştırma ve biyoçeşitlilik çalışmalarına destek vermek için ilk adımı atacak. Sonrasındaki dönemde her satın alınan Tefal (RE)NEW tavayla, bu destek adım adım büyüyecek.

“Benim için iyi, doğa için iyi” düşüncesini benimseyen kişileri hedefliyoruz

Ayşegül Demirci, Groupe SEB Ürün Pazarlama Yöneticisi

Tefal (RE)NEW Serisi son dönemde gündemdeki yerini koruyan ekolojik ürünler kategorisinde fark yaratmaya hazırlanıyor. Serinin bu bağlamda özelliklerinden bahseder misiniz?

Tefal’in yeni (RE)NEW seramik kaplama tava ve Ingenio serisi, en güncel Inoceram® seramik kaplama teknolojisi ile geliştirildi. Eko-tasarım etiketine sahip yeni ürün %100 geri dönüştürülmüş alüminyum gövdesi ile üretim sürecinde standart bir tavaya göre %75 daha az karbon salınımı sağlıyor. Inoceram® kaplama inovasyonu ve “glide” teknoloji sayesinde eriştiğimiz üstün yapışmazlık performansı uzun süreli kullanım imkanı sunuyor. Thermo Signal özelliği ise sıcaklık kontrolü ile daha az enerji ve yağ kullanarak mükemmel sonuçlar almayı sağlıyor. Ekolojik tasarım son aşamada ise, çevre dostu paketlemeyle tamamlanıyor.

Tefal olarak bu şekilde, mutfaklarını çevreye duyarlı şekilde dönüştürmek ve daha az karbon ayak izi yaratmak isteyen tüketicilere, kullanışlı, şık bir seçenek sunmuş oluyoruz. Yeni Inoceram® kaplama ve kayganlık teknolojisi sayesinde de daha az yağ ile daha sağlıklı yemekler pişirme olanağı sağlıyoruz.

Tüketicilerin bu tarzdaki ürünlere ilgisi nasıl? Bu tarz ürünleri seçip kullanırken hangi özelliklere dikkat ediyorlar?

Bu tarz ürünlere tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de giderek artan bir ilgi var. Tüketiciler ürünün paketinde yer alan bilgilere daha çok dikkat ediyorlar; bizler de eko-tasarıma dair tüm detayları şeffaf bir şekilde paket üzerinde onlarla paylaşıyoruz.

Bir diğer eğilim olarak, tüketicilerin markanın çevre duyarlılığı konusundaki taahhütlerine ne kadar bağlı olduğu ile de ilgilendiklerini görüyoruz. Bu bağlamda Tefal olarak, (RE)NEW serisi özelinde Ecording ile bir iş birliği geliştirdik. (RE)NEW serisini tercih edenler, küresel iklim krizine karşı öncelikli ulaşılması zor alanlara ecoDrone’lar ile tohum topu atışlarına destek olabiliyor. Tefal, 15.000 tohum topu atışını üstlenerek, ormanlaştırma ve biyoçeşitlilik çalışmalarına destek vermek için ilk adımı attık. Sonrasındaki dönemde her satın alınan Tefal (RE)NEW tavayla, bu destek adım adım büyüyecek.

Yeni seri için satış ve pazarlama hedefleriniz nelerdir?

Seramik kaplama (RE)NEW tava ve Ingenio setlerimiz tefal.com.tr ve mağazalarımızda satışa sunuldu. Uzun yıllardır tencere ve tavada yenilikçi çözümleri ile bilinen Tefal’in marka değerini seramik kaplama ile yepyeni bir alanda da pekiştirmeyi hedefliyoruz. “Benim için iyi, doğa için iyi” düşüncesini benimseyen ve bu doğrultuda mutfakta doğa dostu ürünler ve çözümler arayan hedef kitleye ulaşmak istiyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*