Arzum dünyada başarılı örnekleri olan CO-CEO yönetim sistemine geçiyor

Elektrikli ev aletleri sektörünün öncü markası Arzum, yeni yönetim sistemine geçiyor. Dünyada pek çok başarılı örneği olan CO-CEO sistemine geçilen şirkette Arzum’un üç üst düzey yöneticisi birer yıl arayla İcra Kurulu Başkanlığını üstlenecek. Arzum’un değişimlere çok çabuk uyum sağlayan bir şirket olduğunu vurgulayan Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı, yeni sistemin, globalleşme ve sürdürülebilir büyüme hedeflerine büyük katkı sunacağını belirtti.

Arzum yeni yönetim sistemine geçti. Yeni dönemle birlikte dünyada pek çok başarılı örneği olan CO-CEO sistemine geçilen şirkette Arzum’un üç üst düzey yöneticisi birer yıl arayla İcra Kurulu Başkanlığı görevini yürütecek.

31 Ocak’ta KAP’a yapılan açıklamaya göre Arda Altınok Mali ve Kurumsal İşlerden Sorumlu Genel Müdür, Arif Emre Ünal Teknoloji, Ürün ve Tedarik Zincirinden Sorumlu Genel Müdür, Serhan Giray ise Ticaretten Sorumlu Genel Müdür olarak görev yapacak. Bu yeni dönemle birlikte Arda Altınok 2023’te, Arif Emre Ünal 2024’te ve Serhan Giray 2025’te İcra Kurulu Başkanlığı görevlerini üstlenecekler. Buna göre Arda Altınok İcra Kurulu Başkanlığı görevini Mete Zadil’den devraldı ve yeni dönem başlamış oldu. Şirketin icra kurulu başkanı, aynı zamanda yönetim kurulunda da yer almak üzere, her yıl Mart ayında yapılması planlanan genel kurul toplantısında onaya sunulacak.

“Arzum değişimlere çabuk uyum sağlayabilen bir şirket”

Yeni dönem ve CO-CEO sistemiyle ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı, dünyada birçok dev şirketin de CO-CEO sistemini tercih ettiğini belirterek; “Dünyada her şey son derece hızlı bir şekilde değişiyor, dönüşüyor. Arzum da değişimlere çok çabuk uyum sağlayabilen bir şirket. Yeteneklerin çeşitliliğine önem veren bir marka olarak, tamamı iyi şirketlerden ve en iyi performansı gösteren insanlardan seçilen özel bir kadroya sahibiz. Güçlü bir yönetim sistemine sahip pek çok şirket gibi biz de, hem sorumlulukları dağıtmak hem de farklı yöneticilerimizin güçlü yönlerinden faydalanmak için CO-CEO sistemine geçiş yaptık. Yöneticilerimizin birlikte yaratacağı sinerjinin şirketimizin alacağı başarılı sonuçlara etkisinin büyük olacağına inanıyoruz. Biz; tasarım ve inovasyonu odağına alarak geliştirdiği ürünlerle dünyanın 60’tan fazla ülkesinde insanların hayatını kolaylaştıran ve globalleşme hedefine emin adımlarla ilerleyen bir markayız. CO-CEO sistemi, dünyada örnekleri olan, uluslararası şirketler tarafından zaten bilinen ve avantajlı görülen bir sistem. Dolayısıyla yeni sistemin hem yurt içinde hem yurt dışı pazarlarda Arzum’a olumlu yansımaları olacağını düşünüyorum. Profesyonellerin desteklendiği yeni sistemimizin globalleşme ve sürdürülebilir büyüme hedeflerimize büyük katkı sunacağına yürekten inanıyorum.” şeklinde konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*