Tefal görme engelsiz marka oldu

Tefal sektörde bir ilke imza atarak görme engellilerin hayata özgürce katılabilmelerini sağlayan Blindlook uygulamasına dahil oldu, “Görme Engelsiz Marka” unvanını aldı. Bu şekilde görme engelli tüketiciler Tefal ürünlerini kimsenin desteğine ihtiyaç olmaksızın kullanabilecekler.

Tefal, Audio Simulation yönlendirmelerini kullanarak 285 milyon görme engelliye farklı ürünleri kullanabilme imkanı tanıyan Blindlook’un marka ağına dahil oldu. Bu iş birliği sayesinde Tefal kullanıcıları, ev temizliğinden güzel yemekler hazırlamaya, ev ve yaşam deneyimlerini, kimseye bağlı olmadan engelsiz bir şekilde yaşayabilecekler. 

görme engelli

Engelsiz ev ve yaşam deneyimi 

Başlangıç olarak Tefal’in 16 ürününün Blindlook ile entegrasyonu tamamlandı. Tost makinesinden doğrayıcıya, meyve suyu sıkacağından termosa, kahve öğütücüden akıllı ızgaraya kadar çok sayıda Tefal ürünü ile ilgili detaylı kullanım bilgileri uygulama üzerinden görme engelli tüketicilerle buluştu. Çok yakında Tefal’in tüm ürün gamı Blindlook’ta kapsanmış olacak ve böylece görme engellilerin ev yaşamlarındaki özgürlüğü adım adım genişleyecek. 

“Eşit ve engelsiz bir dünya” hayali

Groupe SEB Pazarlama Direktörü Ege Pekkınran iş birliğiyle ilgili, “Tefal, sürdürülebilirlik ve sosyal farkındalık bakımından öncü olmayı önemseyen bir marka. Çözümün parçası olmak için samimi bir çaba içerisindeyiz. Blindlook’un “eşit ve engelsiz bir dünya” hayali de bizim kapsayıcı marka prensiplerimizle birebir örtüşüyor. İşbirliğimiz bize gurur ve heyecan veriyor” dedi. 

Tefal’in marka ağlarına katılmasıyla ilgili, BlindLook Kurucu Ortakları Sadriye Görece ve Cihat Ersin Aydın, “Türkiye’de 1 milyon görme engelli birey yaşıyor. Bunun, 280 bini tamamıyla görme engelli. Biz BlindLook olarak görme engelli topluluğun aileleri ve yakın çevrelerini de dahil ettiğimizde, yaklaşık 5 milyon insanın hayatına dokunacak bir çözüm sunuyoruz. Tefal ürünlerini özgürce kullanabilmek, görme engelliler için dijital bir çözümden çok daha fazlasını ifade ediyor. Sunulan erişilebilir alışveriş ve kullanım deneyimi, görme engellilerin bağımsız yaşama ve kendi ayakları üzerinde durma çabalarını da destekliyor. Eşit ve engelsiz bir dünya hayalimizi paylaştığı ve bu hayali destekleyip, büyüttüğü için Tefal’e teşekkür ederiz. Her adımıyla gurur duyduğumuz harika bir iş birliği gerçekleştirdik,” yorumunu yaptı.

Küçük ev aletleri sektöründeki ilk “görme engelsiz marka”

Tefal, kaliteli malzemelerle üretilen, üstün tasarım özelliklerine sahip ürünleriyle tüm dünyada milyonlarca kullanıcısının hayatını kolaylaştırıyor. Çevreyi korumaya, sosyal farkındalık oluşturmaya ve kapsayıcılığı artırmaya yönelik adımlarıyla da sorumluluk üstleniyor. Marka geçtiğimiz yıl, çatı kuruluşu Groupe SEB’nin oluşturduğu Sürdürülebilir Kalkınma stratejisi doğrultusunda, 2050 yılı itibarıyla karbon emisyonlarını sıfırlama kararı almıştı. Bugün “Görme Engelsiz Marka” olarak, ürünlerini teknolojinin gücü sayesinde herkese ulaştırabilmeye başlayan Tefal, Türkiye’de küçük ev aletleri sektöründe bir ilki daha gerçekleştirmiş oldu. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*