Fakir, Ramazan sofralarına sağlık ve bereket getiriyor

Fakir Hausgeräte’nin “Gourmet Serisi” Ramazan’da sağlıklı ve pratik lezzetleri sofralara getiriyor.

Pandemi tedbirlerini elden bırakmayacağımız ve çoğunlukla evde geçireceğimiz bir Ramazan ayı bizi bekliyor. Uzmanlar, bu dönem boyunca gerek iftar sofralarında gerekse de sahurda dengeli beslenmeye dikkat etmek gerektiğinin altını çiziyor. Özellikle metabolizmanın yavaş çalıştığı sahur saatlerinde pratik, sağlıklı ve doyurucu lezzetler tercih ederek rahat bir oruç süreci geçirilebilir. Fakir Haugeräte’nin Gourmet Serisi ürünleri, leziz ve sağlıklı  iftar yemekleri ile sahur atıştırmalıklarını hazırlamada en büyük yardımcınız olacak.

Gourmet Seri’de yer alan Fakir Guvech ve Cuisinier ile birlikte Mutfakkoçu Şef Recep Aydoğan tarafından hazırlanan yemek tarifi kitapları, Nosso ile birlikte ise Nosso ile Lezzetli Tarifler kitabı hediye veriliyor.

”Guvech” ten Gelen Sağlık

Geleneksel güveçte pişirme yöntemi esas alınarak tasarlanan Fakir Guvech çok amaçlı pişirici, hem yemeğin lezzeti ve aromasını kaybetmemesini hem de daha sağlıklı olmasını sağlıyor. Cihaz güveçten kızartmaya, tandırdan sotelemeye, kavurmadan buharda pişirmeye, haşlamadan fırınlamaya modern ve geleneksel pişirme tekniklerini tek üründe birleştiriyor. Yapışmaz seramikten yapılmış 5 litre hazneli Fakir Guvech, Türkçe menüsünde yer alan 20 farklı çeşit otomatik pişirme programı, geniş LED ekranı ve dokunmatik paneli ile pratik kullanım sağlıyor. Fakir Guvech’in içerisine tüm malzemeleri koyup gecikmeli başlatma özelliğiyle istenilen zamanı ayarladığınızda, yemekleriniz otomatik olarak pişmeye başlıyor. Ayrıca 24 saat sıcak tutma özelliği ile yemeğinizi soğumadan servis edebilirsiniz.  

“Fakir Cuisinier” ile Yüksek Aroma ve Besin Değeri 

Fakir Cuisinier çok amaçlı basınçlı pişirici, Türk mutfağının en zorlu yemeklerini bile tek tuşla hazırlama imkanı sunuyor. Cihaz, yüksek basınç özelliği sayesinde yemeğinizi kuzinede pişme mantığıyla pişiriyor. Böylece yemeğinizin aroması ve besin değerleri yüksek kalarak, lezzetinden kayıp vermiyor. Malzemelerini Fakir Cuisinier’e koymanızın ardından 20 ayrı programlı menüden seçim yapabiliyorsunuz. Çorba, ekmek, reçel, zeytinyağlı, makarna, pizza, pilav, kek, sütlü-şerbetli tatlılar gibi aklınıza gelecek her türlü lezzeti yapmak mümkün. Tandır, mayalama, kavurma, ağır pişirme, sote, fırınlama, buğulama, haşlama gibi pişirme seçenekleriyle pişireceğiniz yemeklerle evinizin şefi olacaksınız. 5 litre seramik kaplama haznesi bulunan Fakir Cuisinier, gecikmeli başlama ve 24 saat sıcak tutma özelliğiyle dikkat çekiyor.

Sağlık ve Lezzet Ustası “Fakir Nosso”

Fakir Nosso çok amaçlı pişirici, Türk ve dünya mutfaklarının seçkin lezzetlerinden kızartmaya, tencere yemeklerinden fırınlama tekniklerine, kekten şerbetli tatlılara kadar tüm yemekleri sağlıklı ve pratik bir şekilde sofralara getiriyor. Yapmak istediğiniz yemeğin malzemelerini Fakir Nosso’ya koyarak ısı ile süresini ayarladıktan sonra pişirme esnasında yemeğin başında beklemenize gerek kalmıyor. Nosso çok amaçlı pişirici, daha az yağ kullanarak enfes ve çıtır kızartmalar yapmanıza olanak sağlarken, kısa sürede pişirme özelliğiyle yiyeceklerin besin değerlerini kaybetmesini en aza indirgiyor. Taze malzemelerde doğal olarak bulunan su-besin maddelerini koruyarak, yemeklerin yumuşak, sulu, renkli, aromalı kalmasını ve sağlıklı pişirilmesini sağlıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*