Davranışlarımız değişecek

Dream Sales Machine, Eylül ayında İstanbul ve Ankara’da kahve severlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Dream Sales Machine Yönetici Ortağı İlker Akar yaşanan pandemi sürecini ve bu sürecin hizmet sektörüne etkilerini değerlendirirken, İstanbul Coffee Festival [İCF] ve Ankara Coffee Festival [ACF]’in herhangi bir kısıtlama gelmediği takdirde Eylül ayında gerçekleşeceğini ve çalışmalara devam ettiklerini açıkladı.

Güvenlik ve Hijyen Kuralları Hayatımıza Girecek

Pandemi sürecinin etkilerinden de bahseden Akar, “Hizmet sektörü olarak bu süreçten ne yazık ki çok etkilendik. Bu süreçten sonra muhakkak bazı önlemler alınacak, insanların bir araya geldiği işlerde kendilerini daha güvende hissetmeleri için güvenlik ve hijyen önlemleri hızlıca hayatımıza girecek.” dedi.

Davranışlarımız değişecek

Artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı söylemini de değerlendiren Akar, “Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak deniliyor bence her şey eskisi gibi olmaya devam edecek ama davranışlarımız değişecek. Etkinliklerimize girerken var olan güvenlik prosedürlerine ilave olarak bazı hijyen kuralları ve uygulamaları ile belki sterilizasyon uygulama kapıları olacak.

Hizmet Sektörü toplam sanayinin yüzde 65’ni oluşturuyor

Bizim etkinliklerde bilet gelirlerimiz toplam gelirlerin yüzde 25‘ni oluşturuyor. Bu azımsanacak bir oran değil. Ancak katılımcı sayılarında bazı yeniden düzenlemeler gelecek ise maliyetlerde bir miktar bir artış söz konusu olacaktır. Türkiye de hizmet sektörünün büyüklüğünün toplam ekonomi içerisindeki payı %65. Hizmet sektörünün ne kadar çabuk toparlanıyor olması ekonominin de hızlı bir toparlanma yaşanmasına fırsat verir.

Zararları daha az zararlarla atlatabiliriz

Türkiye’nin öngörüldüğü kadar hızlı küçülmeyeceğimizi düşünüyorum. Hızlı adapte olan bir ülkeyiz. Hızlı atlatacağız diye düşünüyorum. Çok hızlı reaksiyon veren bir ülkeyiz. Zararları daha az zararlarla tolere edebileceğimizi düşünüyorum. İnsanların artık kendilerini mutlu ve motive etmelerine ihtiyacı var. Ama bir şekilde kontrollü olarak normal akışımıza dönmeye ihtiyacımız var.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*