HOST İstanbul, ev ve mutfak eşyaları sektörünü ağırlayacak

Ev ve mutfak eşyaları sektörü, 26 – 29 Mart 2020’deki Uluslararası Türkiye Ev ve Mutfak Eşyası Üreticileri Fuarı’nda buluşacak.

Toplam pazar hacmi 10 milyar doları bulan Türk ev ve mutfak eşyaları sektörünün Zuchex ile birlikte en önemli iki buluşmasından birisi olan HOST İstanbul, Türk üreticilere yurt içi ve yurt dışından binlerce satın almacı ile bir araya gelme imkanı yaratarak, ülke ekonomisine ve ihracatına direkt katkı sağlayacak.

“15’inci buluşmada, hem katılımcı hem de ziyaretçi sayılarında rekor seviyelere ulaşarak, 2019 yılındaki başarılarımızı tekrarlayacağız” diyen Tarsus Turkey Fuarlar Direktörü Ebru Causey, geçen fuarda ilk kez uyguladıkları ve 108 ülkeden büyük satın almacıların İstanbul’a gelmesini sağlayan Overseas Buyer programını HOST İstanbul 15. Uluslararası Türkiye Ev ve Mutfak Eşyası Üreticileri Fuarı için de tekrarlayacaklarını söyledi. Overseas Buyer Programı ile Zuchex 2019’da yurt dışından binlerce satın almacıyı üretici firmalarla buluşturan ekibin, özellikle Avrupa, Rusya ve Türki Cumhuriyetler, Orta ve Güney Amerika’dan nitelikli satın almacıları HOST İstanbul’da ağırlamak için çalışmalara şimdiden başladığını belirten Causey, Zuchex 2019’da ev ve mutfak eşyaları sektöründe 1,5 Milyar Dolar değerinde ticaret hacmi yaratmayı başardıklarının da altını çizdi. Tamamı Türk üreticilerden oluşan katılımcı firmaları Türkiye’den ve dünyadan kilit satın almacılarla buluşturacak olan HOST İstanbul’un aynı başarıyı devam ettireceğini vurgulayan Causey, “Katılımcı firmalar ve perakende alıcıları, bizden ev ve mutfak eşyaları sektöründeki eğilimleri yansıtan bir fuar bekliyorlar. Biz de hazırlıklarımıza bu yönde devam ediyoruz. Sektörün tüm paydaşlarını, HOST İstanbul 2020’nin sunacağı eşsiz ticaret fırsatlarından yararlanmaya davet ediyorum” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*