DreamSales Machine, DSM Nicosia ile Kıbrıs’ta da faaliyetlerine başlıyor

İstanbul CoffeeFestival [İCF], Ankara Coffee Festival [ACF], İstanbul Comics and Art Festival [İCAF] ve Reformist gibi festival ve etkinlikorganizasyonlarının yaratıcısı olarak Türkiye‘de ilklere imza atan Dream SalesMachine, İstanbul ve Londra ofislerinden sonra Kıbrıs‘ta DSM Nicosia ofisinihizmete açıyor. DSM Nicosia, Kıbrıs‘ta etkinlik, festival ve müşteri odaklıpazarlama organizasyonları alanında faaliyet gösterecek.DSM Nicosia ile faaliyet alanına Kıbrıs‘ı da ekleyen Türkiye‘nin önde gelen yaratıcı etkinlik ajanslarından Dream Sales Machine, Türkiye ve İngiltere‘yi kapsayan profesyonel birikimini Kıbrıs‘a taşırken, yerel işbirliği olanaklarını da geliştirmeyi hedefliyor. DSM Nicosia, Türkiye ve İngiltere‘de olduğu gibi Kıbrıs‘ta da etkinlik, festival ve müşteri odaklı pazarlama organizasyonlarının yanı sıra DSM Ticket ile kullanıcı dostu online bilet satış sistemini de Kıbrıs‘a getiriyor.

Özel bir davetli topluluğu ile gerçekleştirilen etkinliğe KKTC Eski Başbakanlarından Ferdi Sabit Soyer, TAK Ajansı Genel Müdürü Fehmi Gürdallı, Dream Sales Machine Başkanı Alper Sesli, DSM Group Başkanı İlker Akar ve iş dünyasının tanınmış isimleri katıldı.

“Kahvaltıda Caz“ ile Kıbrıs‘a merhaba

17 Kasım 2018 tarihinde “Kahvaltıda Caz“ etkinliği ile Kıbrıs‘a merhaba diyen DSM Nicosia‘nın Ofis Koordinatörlüğünü sektörün deneyimli isimlerinden Ulvi Yaman yürütüyor. N‘Jazz serisi kapsamında düzenledikleri “Kahvaltıda Caz“ etkinliğinin özel bir seçim olduğunu ifade eden Ulvi Yaman, DSM Nicosia‘nın sürprizlerle dolu şaşırtıcı etkinliklerle Kıbrıs‘ın kültür–sanat ve eğlence gündeminde iddialı olacağını belirtti. Yaman, “Dünyanın kültürü, dünyanın müziği, dünyanın eğlencesi“ mottosuyla 2019 yılında birbirinden çarpıcı projeleri hayata geçirmek için kolları sıvadıklarını kaydetti.

Etkinlik endüstrisi gelişecek

Etkinlik endüstrisinde 26 yıldır varolduklarını belirten Dream Sales Machine Başkanı Alper Sesli, zaman içinde çeşitli alanlarda, spor endüstrisinden uçak yarışlarına, 1.5 milyon seyirciye ulaşan etkinliklerden dev konserlere kadar birçok evente imza attıklarını kaydetti. Sesli, bugüne kadar dünya genelinde 60 ülkede farklı organizasyonlar gerçekleştirdiklerini ifade etti. Etkinlik endüstrisinde iyi deneyim ile kötü deneyim arasındaki farkın, dijital çağda insanlar tarafından hızla paylaşıldığını dile getiren Sesli, artık gerçek deneyimlerin yaşanmadığı etkinlikleri insanların içselleştirmediği ve benimsemediğinin altını çizdi. İnsanların sadece etkinliklerde değil, hayatlarının her anında içinde bulundukları aktivitelerde deneyim edinmek istediğini belirten Sesli, bir konserden ya da bir lokantadan bile bireylerin iyi deneyimlerle ayrılmak istediklerini vurguladı.

Bu anlamda etkinlik endüstrisinde büyük fark yarattıklarını söyleyen Sesli, Dream Sales Machine‘in marka festivalleri arasında yer alan İstanbul Coffee Festival‘in 160‘a yakın markanın varlığı ve 45.000 bilet satışı ile bugün kahve endüstrisinde dünyanın en büyük life style etkinliği olarak kabul edildiğini belirtti. İstanbul Comics and Art Festival‘in de Dream Sales Machine‘in bir diğer marka festivali olduğunu ifade eden Sesli, çizgi roman, graffiti sanatçıları ve çizgiye dair tüm sanatları bir araya getirerek 10.000‘i aşkın ziyaretçiyle 7‘den 70‘e geniş bir kesimden büyük ilgi gördüklerini kaydetti.

Bir ada ülkesi olan İngiltere‘de yaşadığını ifade eden Sesli, endüstrinin iyi deneyimlerini çok sevdiği bir başka ada olan Kıbrıs‘a da taşımaya karar verdiklerini belirtti. Kıbrıs‘ta başta öğrenciler olmak üzere bu adaya gönül vermiş insanlara iyi deneyimler yaşatmak üzere geldiklerini söyleyen Sesli, gerçekleştirecekleri etkinliklere Kıbrıslılarla birlikte karar vermeyi arzu ettiklerini dile getirdi. Sesli, bu kültürü Kıbrıs‘a getirirken online satış fırsatlarını da yanında getiren dsm.ticket.com‘u da Kıbrıslıların hizmetine sunacaklarını söyledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*