Yanmış ya da aşırı kızarmış ekmeğe dikkat

Kahvaltı sofrasında altın gibi kızarmış dumanı üzerinde, sıcacık, mis kokulu bir dilim ekmek gibisi yoktur. Tat alma duyularını harekete geçiren bu çıtır lezzet, normal ekmeğe göre daha kolay sindirildiği için de tercih ediliyor. Aşırı kızarmış ya da yanmış ekmekse sağlık açısından risk taşıyor.

Kızarmış ekmek hem lezzetiyle hem de kolay sindirimiyle özellikle kahvaltı sofralarının  vazgeçilmezidir. Bu tadı almak için ihtiyaç duyulan tek şey iyi bir ekmek kızartma makinesi olsa da kızarma derecesi oldukça önemli. Çünkü aşırı kızarmış ya da yanmış ekmek sağlık açısından oldukça riskli. Her yanı eşit derece kızarmış altın sarısı ekmekler için zaman ayarlayıcısı ve hatta dijital uyarı sistemi olan makinelerden seçmek gerekiyor.

Ekmeğinizi koruyan teknoloji

Dünyaca ünlü İngiliz mutfak gereçleri markası Russell Hobbs’un Compact Home ekmek kızartma makineleri, kıvamında bir kızartma işlemenin ne kadar süreceğini gösteren geri sayım ölçeğine ve sesli uyarı sistemiyle ikaz eden bir teknolojiye sahip. Dijital ton seçici sayesinde ise, her zaman ekmeğinizin ne aşamada olduğunu görebiliryorsunuz. Değişken kızartma kontrolünü kullanarak kızarma tonunu seçtiğinizde geri sayım zamanlayıcı, kalan süreyi göstermek için dijital ekranda beliriyor. Eğer ekmeğinizi kızartmak değil sadece ısıtmak istiyorsanız kızartma işlemi sırasında ekmeğinizi kaldırıp kontrol etme şansına da sahipsiniz.

Hızlı kızartma teknolojisini Russell Hobbs Retro Serisi’nin yenilikçi hızlı ekmek kızartma teknolojisi ekmek dilimlerini %65’e kadar daha hızlı kızartmanızı sağlıyor. Elegance Cam Kızartma Makinesi ise mavi ışıklı 6 farklı kızartma kontrol seviyesinin yanı sıra kaldır – bak özelliği de sunuyor. Böylece,  kızartma işlemini durdurmadan ekmeğinizi kontrol edebiliyorsunuz. Bu muhteşem ekmek kızartma makinesi içinde kruvasan, baget ve hamburger ekmeklerinizi ısıtabileceğiniz bir bölüm de barındırıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*