MediaMarkt Türkiye Kategori Direktörlüğü görevine Hakkı Orhun getirildi

MediaMarkt Türkiye’nin şirket bünyesinde yeni hayata geçirdiği Kategori Direktörlüğü’ne Hakkı Orhun atandı.

Avrupa’nın açık ara bir numaralı elektronik perakendecisi MediaMarkt, Türkiye’deki büyüme stratejileri ve hedefleri doğrultusunda oluşturulan, tüm ticari kategorilerin yönetimi, talep planlama, fiyatlandırma ve ticari pazarlama fonksiyonlarının bir arada yönetildiği MediaMarkt Türkiye Kategori Direktörlüğü’ne, Satın Almadan Sorumlu Kategori Grup Müdürü olarak görev alan Hakkı Orhun’u atadı. 

Hakkı Orhun

Bursa A.O.S. Fen Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’nde İşletme Mühendisliği üzerine lisans eğitimi alan Hakkı Orhun, 2000 yılında İTÜ’den mezun oldu. Profesyonel iş yaşamına Garanti Bankası’nda Ticari Müşteriler Kredi Temsilcisi olarak başlayan Hakkı Orhun, kariyerine aynı bankada Müşteri İlişkileri Temsilcisi olarak devam etti. Ardından 2005 yılında Arçelik’e Beko Ürün Sorumlusu olarak geçen Orhun, devamında yine aynı şirkette Ürün Yönetimi ve iş Geliştirme Uzmanı olarak görev aldı. 

MediaMarkt bünyesine 2009 yılında katılan Orhun, Beyaz Eşya kategorisinde Ürün Müdürü ve Satın Almadan Sorumlu Kategori Grup Müdürü, sonrasında da E-Ticaret Operasyonları Grup Müdürü olarak görev aldı. 2015 yılında tekrar Satın Almadan Sorumlu Kategori Grup Müdürü görevine getirilen Hakkı Orhun bugüne kadar Tüketici Elektroniği (TV/Audio), Foto/Konsol ve Telefon kategorilerinin yönetiminden sorumluydu. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*