Vestel, TEGEP’ten üç ödül kazandı

Türkiye Eğitim ve Gelişim Platformu’nun (TEGEP) Öğrenim ve Gelişim Ödülleri sahiplerini buldu. Vestel, üç kategoride 2 altın ve 1 gümüş ödülün sahibi oldu.

2015’ten beri kurumlardaki başarılı uygulamaların görünür hale gelmesi ve ödüllendirilmesini, iyi uygulamaların paylaşılarak yaygınlaşmasını amaçlayan TEGEP’in (Türkiye Eğitim ve Gelişim Platformu) Öğrenme ve Gelişim Ödülleri sahiplerini buldu. Ürettiği teknolojinin yanı sıra müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımayı amaçlayan Vestel, geliştirdiği projelerle Eğitimde En İyi Dijital Çözüm Kategorisi ve En İyi Eğitim ve Gelişim Programı Kategorisi’nde altın ödül alırken, Toplumsal Katkı Sağlayan Gelişim Programı Kategorisi’nde gümüş ödülün sahibi oldu.

Vestel Müşteri Hizmetleri Servis Akademi’nin kendi dalında uzman ve teknik kadrolar yetiştirmek amacı ile 2013 yılında hayata geçirdiği Uzmanlık Eğitimleri projesi En İyi Eğitim ve Gelişim Programı Kategorisi’nde altın ödülün sahibi oldu. Proje kapsamında verilen eğitimler ile sahada hizmet veren teknisyenler ürün grubu bazında kurulum, müşteri bilgilendirme, arıza tespit ve çözümlerinde uzmanlaşmış, Müşteri Temsilcileri ise bilgi seviyesi yüksek, problem çözebilen, müşteri ilişkileri yönetiminde başarılı, iletişim ve empati becerileri güçlü, “Profesyonel Müşteri Temsilcileri” haline gelmişlerdir.

Beyaz eşya ürünleri için arıza teşhis ve çözüm sürelerinin kısaltılarak müşteri memnuniyetinin artırılmasını hedefleyen Beyaz Eşya Hata Kodları Uygulaması ise Eğitimde En İyi Dijital Çözüm Kategorisi’nde altın ödüle hak kazandı. 

Beyaz eşya sektöründe bir ilk olan Vestel Kadın Teknisyen Eğitim Projesi ise Toplumsal Katkı Sağlayan Gelişim Programı Kategorisi’nde gümüş ödülü Vestel’e getirdi. Toplumsal Cinsiyet Eşitliği konusunda farkındalık yaratmak isteyen Vestel, bu proje ile kadın çalışanların yetkinliklerini artırarak, iş hayatı içindeki varlıklarını kalıcı ve sürdürülebilir hale getirmelerini amaçlıyor.

Hem müşteri hem de çalışan deneyimini iyileştirmek için çalışan Vestel, ürettiği yüksek teknolojili ürünlerin yanı sıra müşterilerinin ve çalışanlarının daha iyi deneyim yaşaması için çalışmalarını sürdürüyor. Çalışan bağlılığı ve müşteri memnuniyeti için aynı özen ve dikkatle çalışıyor, “Vestel’le Olur Neden Olmasın?” anlayışıyla fark yaratan projeleri hayata geçirmeye devam ediyor.  

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*