Vincenzo Ventricelli, Philips Orta Doğu ve Türkiye CEO’su olarak atandı

Philips Sağlık Sistemleri, Orta Doğu ve Türkiye Satış Lideri ve Pazarlama Bölümü Başkanı Vincenzo Ventricelli, Philips Orta Doğu ve Türkiye CEO’su olarak atandı.

Philips, Sağlık Sistemleri, Orta Doğu ve Türkiye Satış Lideri ve Pazarlama Bölümü Başkanı Vincenzo Ventricelli’nin 1 Eylül 2020 tarihinden itibaren Philips Orta Doğu ve Türkiye CEO’su olarak atandığını duyurdu. Ventricelli, görevini Dubai’den yürütecek.

1996 yılında Philips İtalya’ya katılan Vincenzo Ventricelli, İtalya, Orta ve Doğu Avrupa ve Orta Doğu gibi farklı coğrafyalarda satış ve pazarlama alanında çeşitli görevlerde bulundu. Ventricelli, 2004 yılında Pazarlama Departmanında görev üstlenmek için Viyana’ya taşındı ve 2006 yılında Orta ve Doğu Avrupa Pazarlama Direktörü oldu. 2008 yılında Philips Tüketici Ürünleri Orta Doğu ve Afrika Pazarlama Direktörü olarak görevine Dubai’den devam etti. Ventricelli 2011 yılında Philips Tüketici Ürünleri Orta Doğu ve Türkiye Satış Direktörü, 2015 yılında ise Philips Kişisel Sağlık Orta Doğu ve Türkiye Pazar Lideri olarak atandı. Yaklaşık son 3 yıldır Philips Sağlık Sistemleri, Orta Doğu ve Türkiye Satış Lideri ve Pazarlama Bölümü Başkanı olarak görev yapan Vincenzo Ventricelli, bölgede güçlü bir ekip kurarak, Stratejik Müşteri Yönetimi yaklaşımının gelişmesine ve Sağlık Sistemlerinin çözüm odaklı dönüşümüne önemli katkılarda bulundu. Ventricelli, Bocconi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

Philips Ortadoğu ve Türkiye CEO’su Vincenzo Ventricelli: “20 yılı aşkın süredir Philips’te görev alarak, şirketin gelişimine ve değişimine tanık olduğum için çok mutluyum. Philips’in dünyayı inovasyon yoluyla daha sağlıklı ve sürdürülebilir hale getirme vizyonu kapsamında, yeni rolümü üstlenmek için büyük heyecan duyuyorum. Şirket olarak ana hedefimiz, 2030 yılına kadar yılda 3 milyar insanın hayatını iyileştirmek. Bu doğrultuda kendimi bu hedefimize ulaşmak için bölgemizde müşterilerimiz ve iş ortaklarımızla birlikte çalışarak, anlamlı ve yenilikçi çözümler üretmeye adadım. Amacım Philips olarak yerel sağlık sistemlerine değer sağlamak, aynı zamanda şirketimizin stratejik hedeflerini ve bölgedeki büyümesini devam ettirmek için projeler gerçekleştirmek” dedi.

Vincenzo Ventricelli’nin görevi devraldığı Özlem Fidancı, 1998 yılında Philips’e katıldı.Singapur ve Türkiye’de yürüttüğü ticari ve pazarlama rollerinden sonra Fidancı, 2011 yılındaPhilips Tüketici Ürünleri, OrtaDoğu, Türkiye ve Afrika (META) Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü olarak atandı. Özlem Fidancı, Şubat 2015 itibarıyla, Philips Sağlık Sistemleri Orta Doğu & Türkiye (MET) Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü olarak atandıYaklaşık son 3 yıldır Philips Orta Doğu ve Türkiye CEO’su olarak görev yapan Fidancı, 16 ülkeyi kapsayan bölgeden sorumluydu. Özlem Fidancı, 1 Eylül tarihi itibariyle Ev Aletleri İş Birimi Global Pazarlar Başkanı olarak atandı.

Philips, Ev Aletleri İş Biriminin (elektrikli süpürgeler, ütü, mutfak aletleri, kahve makineleri) 2021 Temmuz ayı itibariyle ayrı bir şirket halinde faaliyetine devam edeceğini duyurmuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*