Pozitera ailesi kadına şiddete tepki gösterdi

Pozitera Ailesi kadına şiddet ve ayrımcılık karşıtı söylemlerle ve mesajlarla toplumsal cinsiyet eşitliği farkındalığı sağlamayı görev edindi.

Sektör lideri ulusal ve uluslararası birçok firmaya hizmet sunan Pozitera Perakende Geliştirme Hizmetleri A.Ş   çalışanlarından örnek bir davranış. Kadına şiddetin gündemin ilk maddesi haline gelmesinden büyük üzüntü duyan Pozitera Ailesi bir çalışma başlattı. Şirket içinde başlatılan ve dalga dalga yayılarak genişleyeceğine inanılan çalışma kapsamında söylemler ve mesajlarla toplumsal cinsiyet eşitliği farkındalığı sağlanmasına destek olunacak. İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere Türkiye genelinde 81 ilde 3 Bölge Müdürlüğü ile faaliyet gösteren Pozitera’nın tüm çalışanları iletişimlerinde cinsiyet eşitliğini koruyan, şiddet ve ayrımcılık karşıtı mesajlar iletecek. “Şiddete Dur” diyen Pozitera, her bir bireyin toplumsal cinsiyet eşitliği farkındalığı kazanmasının; kadına yönelik şiddet ve kadının ikinci plana atılmasından doğan yaraların sarılabilmesi için çok önemli olduğunu vurguluyor. Mesajlar ve söylemlerle bu bilincin yayılmasına destek olmayı hedefleyen Pozitera, kadın ve erkeğin eşit hak ve özgürlüklere sahip olduğu, kadına yönelik şiddetin yer almadığı bir dünya için çalışacak.

İş yaşamında da kadınlara sunulan şartların iyileştirilmesi, kadın istihdamının artırılması

Pozitera tarafından yapılan açıklamada kültürel cinsiyet normlarının yeniden şekillendirilmesi ile kadına ve erkeğe verilen değerin eşit hale getirilmesinin daha gelişmiş ve adil bir toplum olabilmek için önemli adımlar olduğu ifade edildi. “İş yaşamında kadınlara sunulan şartların iyileştirilmesi, kadın istihdamının artırılması hem ülkemizin ekonomisini iyileştirmek hem de ebeveynlerimizin daha eğitimli ve ileri görüşlü anne babalar haline gelmesi için çok önemlidir. Daha iyi iş ve eğitim fırsatları sunulan, öğrenme ve gelişme alanlarını değerlendirme şansı  bulan anne babalar, çocuklara da daha yaşanabilir bir dünya, daha mutlu bir gelecek vermeyi başarabilir. Tüm bunlar için sadece iş hayatındaki düzenlemeler de yeterli olmayacaktır. Kadının sosyal statüsüne, kültürel değerine gerekli eşitlik ve destek sağlanmalıdır. Sürekli iletişimde olduğumuz insanlara en doğru mesajları vermek, söylemlerimizde cinsiyet eşitliğini korumak, şiddetin ve ayrımcılığın üstünü çizmek ülkemizin bu alanlardaki yaralarını sarmak için bizlere düşen önemli görevlerden biridir” görüşleri paylaşıldı.  

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*