Yeni Toshiba SHORAI Edge klimalar “Ultra Saf Filtrelerle” sağlığa zararlı ince partikülleri (PM2.5) bile filtreliyor

Türkiye’de Alarko Carrier tarafından pazara sunulan Yeni Toshiba SHORAI Edge klimalar; PM2.5 arıtma sistemiyle atmosferik kirlenmeden kaynaklı gözle görülemeyen küçük parçacıkları dahi filtre eder.

Son yıllarda yapılan tıbbi çalışmalar, kalp ve damar hastalıklarının hava kirliliği, özellikle de ince partikül (PM2.5) kirliliğiyle doğrudan ilişkili olduğunu ortaya koymuştur. İnce partiküller, çok küçük ve hafif olduğundan havada uzun süre kalabilir, ağız ve burun yoluyla kolayca ciğerlere ulaşarak sağlık sorunlarına yol açabilir. Çocuklar, yaşlılar ve özellikle akciğer ve/veya kalp hastalıklarına sahip bireyler havadaki ince parçacıkların olumsuz etkilerine karşı savunmasız olduklarından ortam havasının bu partiküllerden arındırılması büyük öneme sahiptir.

Toshiba SHORAI Edge klimalarda bulunan Ultra Saf Filtreler de ortamda gözle görülemeyen 2.5 mikrondan küçük parçacıkları %94 (*) oranında filtre ederken, ısı eşanjörü üzerindeki Sihirli Serpantin de kirletici maddeleri sürekli olarak tahliye ederek iç mekânda daha kaliteli, sağlıklı ve ferah bir hava sağlar.

Hada Care Akışı ile Cilt Sağlığı da Güvende

Toshiba SHORAI Edge, Hada Care teknolojisiyle odadaki hava dağılımını arttırarak cildin nem seviyesini korumasına yardımcı olur. Bu teknoloji 7 metreye kadar oda sıcaklığının daha iyi bir hava dağılımıyla homojenleşmesi için havalandırma panjurunu ayarlar ve kullanıcıya dolaylı hava akışı sağlar. Böylece cildin kendi nem seviyesinin korunmasına yardımcı olur.

A+++ Verimlilik

Çevreye en az zarar için R32 soğutucuyu kullanarak SHORAI Edge´in ısıtma ve soğutmanın her ikisindeki A+++ enerji performansı, bu kategorideki kısmi yüklerde en iyi verimliliğini sunar. Toshiba, kendi öz kimliğinde bulunan yenilik, verimlilik, yüksek güvenilirlik, enerji tasarrufu, çevreye saygı gibi değerleri ve Japon kalitesinin uzmanlığı ile ürünlerinin verimli çalışmasını garanti eder. SHORAI Edge A+++ ısıtma ve soğutma modlarında optimal konfor sunacak şekilde tasarlanmıştır..

“Quiet” Fonksiyonu Sayesinde Tam Sessizlik

Toshiba SHORAI Edge, mükemmel tasarımıyla iç ünitede gürültüyü ortadan kaldırarak uyku kalitesini artırırken ses seviyesinin yarıya düşürüldüğü dış ünitesiyle de komşuları düşünür. SHORAI Edge’in dış ortam ünitesi rakiplerine göre kıyaslandığında en sessiz ünitelerden biridir.

Tasarım ve Performansta Yeni Bir Yaklaşım

Yeni SHORAI Edge klimalar ortam havasını temizlerken, kusursuz hatları, mat rötuşları ve görülmez ön-kesimli borularıyla iç mekân tasarımıyla mükemmel uyum sağlar, ortama modern bir görünüm katar.

Inverter Teknolojisi

Toshiba tarafından hayata geçirilen Inverter teknolojisi; kompresör devrini kontrollü çalıştırarak sabit bir sıcaklık sağlayacak şekilde dalgalanmaları minimize ederek çalıştırır ve istenmeyen gürültü riskini de ortadan kaldırır. Inverter teknolojisi, iç mekânı hassas biçimde istenen sıcaklık değerinde tutar, performans seviyeleriyle en zorlu çalışma koşullarında dahi yüksek verimlilik sunar.

Akıllı Kontrol Sistemi

Toshiba Home AC Control Uygulaması sayesinde istenen her yerden akıllı telefon ya da tablet aracılığıyla konfor parametreleri kontrol edilir. Uzaktan kontrol özelliği sayesinde enerji faturaları azalırken, gece boyunca oda sıcaklığı optimize edilerek konforlu bir uyku sağlanır. İhtiyaç durumunda çok hızlı soğutma veya ısıtma için Hi-power, ön-ayar fonksiyonları, güç seçimi ve ECO fonksiyonları da tercih edilebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*