Dyson’dan yeni Airblade 9kJ el kurutma makinesi

Dyson, en hızlı ve en verimli HEPA filtreye sahip el kurutma makinesi Airblade 9kJ’yi sunuyor1. Eşsiz tasarımı ve son teknolojisiyle Dyson Airblade 9kJ el kurutma makinesi, kullanıcıların hızlı ve hijyenik şekilde ellerini kurutmasına olanak sağlarken, düşük enerji tüketimiyle tek kullanımlık kağıt havlulara alternatif oluyor.

FULL BLEED IMAGE. ALL CROPS OF THIS IMAGE MUST BE SIGNED OFF BY A CREATIVE HEAD.

“Dyson olarak, el kurutma sürecinin hızlı, hijyenik ve enerji tüketimi açısından duyarlı olması gerektiğine inanıyoruz. Bu sorunların çoğunu, 2006’da ilk Airblade’imizi tanıtıp pazara girdiğimizde çözdük.” diyen Dyson Baş Mühendisi Jake Dyson, “Dyson Airblade 9kJ’yi sunarak en yeni el kurutma teknolojisiyle öncü olmaya devam ediyoruz. Akustiğinden tasarımına; kullanıcı deneyiminden ve hijyenden hiçbir ödün vermeden en iyi performansı alabilmek için her detayı düşündük” sözleriyle ürünü anlattı.

Dyson Airblade 9kJ el kurutma makinesi, 700’ün üzerinde prototip yapılarak üç seneden uzun süren çalışmalar sonunda ortaya çıktı. Sonuç olarak 10 saniyelik[i] hızlı kurutma performansıyla bugüne kadarki en hızlı ve sessiz Dyson Airblade el kurutma makinesi[ii] tasarlandı.

Dyson’ın kullandığı motor ve Air Flow teknolojisi Dyson Airblade 9kJ el kurutma makinesinin diğer sıcak hava kurutuculara göre Eco Mod’da yüzde 87 oranında daha az enerji kullanmasını sağlıyor. Aynı zamanda kağıt havlulara göre adet başına yüzde 85 daha az karbondioksit emisyonu üretiyor.

Konuya ilişkin açıklamasında “Bir şeyleri geliştirme, daha verimli hale getirme ve bu süreçte daha az kaynak kullanma isteği mühendislerin içgüdüsüdür. DNA’mıza kodlanmıştır. 1907’de kağıt havlular ilk kez tanıtıldı. Elektrikli el kurutma makinesi ilk kez 1948’de ortaya çıktı- ama ikisi de başarısız oldu. Daha iyi bir çözüm bulma yolculuğu her zaman büyüleyicidir. 2006’da Dyson Airblade™ teknolojisinin icadı, ilk defa suyun yüksek hızlı ısınmamış hava kullanılarak kurutulması ve böylece enerji tüketiminin azaltılması anlamına anlamına geldi” dedi.

Her zaman olduğu gibi Dyson’da başarı; ayrıntılarda ve donanımla yazılımın akıllı şekilde birleşiminde gizlidir. Dyson Airblade 9kJ el kurutma makinesinin sağlam tasarımı ve paslanmaz çelik gövdesi, gerçek yaşam koşullarına dayanacak şekilde titizlikle test edilerek üretildi.

Ürün aynı zamanda aşağıdaki öncü Dyson teknolojilerini kullanıyor.

Kavisli Blade™ tasarımı

Dakikada 75 bin devir sayısıyla[iii] dönen Dyson dijital motor V4’le güçlendirilmiştir. 2 adet 0.45mm kavisli açıklığıyla hava akımı deliklerden 624km/saat5 hızla çıkarak ellerinizin yüzeyini takip eder ve suyu daha kısa sürede kurutur. Güçlü Dyson dijital motorumuz V4, saniyede 23 litre havanın yer değiştirmesini sağlayarak[iv] Dyson Airblade 9kJ el kurutma makinesinin ellerinizi 10 saniye içinde hızlı bir şekilde kurutmasına imkan sunar3.

Dyson Airblade 9kJ el kurutma makinesi kurutma başına 9.1 kilojul enerji kullanır, bu da Eco modunda çalıştırıldığında yılda sadece 140 TL maliyet yaratır.

Dokunmadan kullanım

Makine, havayı harekete geçirmek için ellerinizi algılayan “Uçuş Süresi” sensörlerini kullanır.

Hijyenik HEPA filtrasyonu

Polar astarlı cam lifi bir HEPA filtreyle tuvalet havasından çıkan, bakteri ve virüs içeren parçacıkların yüzde 99,95’ini[v] yakalayan makine, ellerinizi kurutmak için temiz hava kullanır.

Akustik mühendisliği

Bu zamana kadarki en sessiz2 el kurutma makinemiz olan Dyson Airblade 9kJ el kurutma makinesi, hava akışı motordan geçerken gürültüyü azaltan açık hücreli köpük ve delikli disklerden yapılmış susturuculara sahiptir.

Dyson, gürültüyü azaltmak için makinedeki hava akış yollarını yeniden tasarladı, daha doğrudan hale getirerek çıkan sesi azalttı.

Dyson dijital motor V4’ün motor gövdesi, gürültülü türbülansı azaltarak, motordaki hava akış yollarını düzenler. Motor gürültüyü daha da azaltmak için silikon kauçuk üzerine monte edilmiştir ve özel olarak tasarlanmış açık hücreli köpük susturucular, motora giren ve çıkan havadaki titreşimleri emer.

Dyson Airblade 9kJ el kurutma makinesi ofislerden alışveriş merkezlerine, restoranlardan halka açık alanlara, parklardan okullara, hastanelere ve otellere kadar her türlü ticari veya umumi tuvalete uyacak şekilde tasarlanmıştır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*