Evinize toz kondurmayan teknoloji

Fakir Hausgeräte, dünya üzerinde bir ilk olan ESF Teknolojisi ile geliştirilmiş Filter Pro Toz Torbasız Süpürge’yi tüketicilerle buluşturdu.

Son yılların popüler süpürge modellerinden toz torbasız süpürge kategorisinde, standartları değiştirecek ESF Teknolojisi ile damga vuran Fakir Filter Pro, hijyen konusunda çığır açan bir tasarım sunuyor. Havada bulunan ve gözle görülemeyen tozları, partikülleri, bakterileri ve alerjenleri “ionizer” teknolojisi ile yere indirip, 8 filtreden oluşan ESF Teknolojisi ile temizleyerek, yalnızca evinizi değil havanızı da temizliyor. Fakir Filter Pro Toz Torbasız Elektrikli Süpürge, gelişmiş teknolojisiyle elektrikli süpürge kavramına yeni bir boyut kazandırıyor.

Dünya’nın İlk Ve Tek Havayı Da Temizleyen Süpürgesi…

Emisyon sınıfında bindelik orana giren ilk süpürge olma özelliğini taşıyan Fakir Filter Pro, gelişmiş ESF Teknolojisi ile derinlemesine temizlik için sekiz kademeli bir filtreleme ve yüksek performanslı emiş gücü sunuyor. ESF Teknolojisi polen, evcil hayvan tüyleri ve ev tozları başta olmak üzere en ince toz parçacıklarını bile temizleyerek, evinizde üstün temizliğin keyfini çıkarabilmeniz için tasarlandı.

ESF Teknolojisi, ionizer özelliği sayesinde havaya yaydığı negatif ionlar ile ince tozları, zararlı maddeleri ve organizmaları zemine indirerek, süpürgenizin içinde hapsediyor. Evinizin ve büyük ölçüde arındırılan ortam havasının uzun süreli temiz ve ferah kalmasını sağlıyor.

4,5 litre kapasiteli geniş ve ergonomik toz haznesi sayesinde tozlar kolaylıkla boşaltılabiliyor. Ayrıca LED hazne aydınlatması ve hazne dolum göstergesi ile uyarı vererek, emiş gücünde performans kaybını önlüyor. Fakir Filter Pro, 800 W motor gücüyle tüm zeminlerde maksimum çekiş sağlarken elektrik tasarrufundan da ödün vermiyor.

Fakir Filter Pro, tüm zeminlerde üstün performans sağlayan turbo aparat, zemin ışığı teknolojisiyle gizli tozları ortaya çıkaran LED aydınlatmalı yer aparatı, hassas döşeme aparatı, kenar köşe aparatı ve mobilya aparatından oluşan zengin bir aksesuar yelpazesi sunuyor.

Standart olarak 8 metre kablo uzunluğu, teleskopik vakum borusu ve hortumu ile 12 metre kullanım alanı, kullanım esnasında güç ayarlarına doğrudan erişim sağlayan ergonomik koldan kumanda sistemi sayesinde mükemmel, sessiz ve yüksek performanslı temizlik sağlıyor.

8+1 ESF Technology Üstün Filtreleme Sistemi

Fakir Filter Pro, 8+1 filtre donanımına sahip işlevsel filtre teknolojisi ESF Teknoloji sayesinde Fakir’in diğer toz torbasız süpürgelerine oranla %45 daha fazla çekim gücüne sahip.

Cyclone Filtre; toz haznesinde güçlü hava akımı döngüsü yaratarak maksimum performans sağlıyor.

2 Katmanlı Motor KorumaSünger ve Keçe Filtre; motor öncesinde bulunan sünger ve keçe filtre, motor özelliklerinin ve gücünün korunmasına yardımcı olurken motorun her daim yüksek performansla çalışmasını sağlıyor.

Polen Filtre; ince tozları ve polenleri filtrede hapsederek, havanın alerjenlerden arınmasını sağlıyor.

Elektrostatik Filtre; yüksek voltaj ile manyetik bir alan oluşturan filtre, 0,3 mikrondan küçük toz ve partikülleri hapseder.

H.E.P.A. 13 Filtre; toz, polen, bakteri, hayvan tüyü gibi maddelerin hapsedilmesinde etkin rol oynuyor.

Aktif Karbon Filtre; kötü kokuları hapsederek ortamdaki toz, sigara, yemek ve evcil hayvan kokusu gibi rahatsız edici kokuların giderilmesini sağlıyor.

Hava Çıkış Filtresi; motor sesini izole ederek, maksimum sessizlik performansı sağlıyor.

Ionizer; süpürgenin arka paneline konumlandırılan ionizer en gelişmiş hava temizleme teknolojilerinden biriolan ek bir filtre. Ürettiği negatif ionlar ile havada bulunan tozların yere indirilmesini sağlıyor.

Dünyada Bir İlk! ESF TECHNOLOGY (Elektrostatik Filtre Sistemi)

Elektro-Statik Filtre Teknolojisi, gazlarda bulunan partikülleri ve zararlı maddeleri (alerjenler, bakteriler, zehirli partiküller) ayrıştırmaya yarayan, elektro statik prensibine dayalı filtreleme sistemidir. İnce toz olarak tabir edilen 0,3μm ve daha küçük tozların ve zararlı maddelerin filtrelenmesinde önemli etken. Bu özelliklerinden dolayı özel hava temizleyicilerinde, çimento fabrikalarında ve kömür vb. maddelerin yakıldığı ısı ve elektrik santrallerinde yoğun olarak kullanılıyor.

Fakir Filter Pro’nun çalışma prensibi 4 aşamada özetlenebiliyor:

1. Güçlü elektronların üretilmesi

2. Partiküllerin elektronlar ile yüklenmesi

3. Yüklü partiküllerin kolektöre yönlendirilmesi

4. Yüklü partiküllerin kolektörde tutulması

Cihaz içinde güçlü elektronların üretilmesi için DC 8000V gerilim üreten jeneratör, ESF’de bulunan telleri elektronlar ile yüklüyor. Kirli hava partikülleri ESF’de bulunan yüksek gerilimli teller üzerinden yönlendirilerek şartlandırılıyor. Devamında yüklü hava, zıt kutuplu kollektörden geçiriliyor. Havada bulunan yüklü partiküller yüksek oranda kollektörde tutuluyor ve hava arındırılıyor.

Ionizer

Negatif ion, havadaki oksijen molekülünün elektron almış halidir. Negatif ionların insan sağlığına birçok faydası olduğu çeşitli bilimsel çalışmalar ile kanıtlanmış bulunuyor. Negatif ionların yoğun olduğu ortamlarda havanın bol oksijenli, dinlendirici ve ferahlatıcı olduğu hissediliyor.

Cihaz içinde kullanılan ionizer ile ortama çıkış havası beraberinde negatif ionlar yayılıyor. Ortam havasında bulunan ince tozlar, organizmalar, polenler, alerjenler ve zararlı maddeler negatif ionlar ile birleşiyor. Birleşme sonucu nötrlenen ve ağırlaşan partiküller zemine düşürülerek ortam havası zararlı ve kirli maddelerden büyük ölçüde arındırılarak daha temiz ve ferah bir yaşam ortamı oluşturuluyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*