Kahve Dünyası ve TEMA Vakfı ile iş birliği yaptı

Kahve Dünyası, TEMA Vakfı iş birliği ile bir çevre projesini hayata geçirdi. Çanakkale - Gürece Köyü’nde Kahve Dünyası Hatıra Ormanı oluşturmak üzere başlatılan “Yeşil Termos” projesi, düzenlenen fidan dikme etkinliği ile kamuoyuna tanıtıldı.

Kahve Dünyası Genel Müdürü Kaan Altınkılıç ve TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç’ın ev sahipliğinde Gürece’de düzenlenen etkinliğe, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü Ağaçlandırma Şube Müdürü Vekili Hasan Ali Koçhan ile birlikte çok sayıda davetli ve basın mensupları katıldı. Proje kapsamında 10 bin fidan dikilmesi hedefleniyor.

Türkiye’de ve Avrupa’dan Körfez ülkelerine uzanan coğrafyada misafirlerine hizmet veren Kahve Dünyası, kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarına bir çevre projesiyle devam ediyor. Sürdürülebilir bir geleceğe ve doğal yaşama katkı sunmayı hedefleyen Kahve Dünyası, bu doğrultuda TEMA Vakfı ile iş birliği yaparak “Yeşil Termos” projesini hayata geçirdi.

Kahve Dünyası ve TEMA Vakfı’nın ortak projesi, 2 Ekim 2019 Çarşamba günü Çanakkale’nin Lapseki ilçesine bağlı Gürece Köyü’nde düzenlenen fidan dikme etkinliği ile kamuoyuna tanıtıldı. Kahve Dünyası Genel Müdürü Kaan Altınkılıç ve TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç’ın ev sahipliğinde Gürece’de düzenlenen etkinliğe, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü Ağaçlandırma Şube Müdürü Vekili Hasan Ali Koçhan katıldı.

Kaan Altınkılıç: Ülkemize, dünyamıza ve gelecek nesillere karşı sorumluluklarımız var

Sürdürülebilir ve pozitif bir gelecek için TEMA Vakfı ile birlikte önemli bir projeyi hayata geçirdiklerini dile getiren Kahve Dünyası Genel Müdürü Kaan Altınkılıç, “Kahve Dünyası olarak yurt içinde ve yurt dışında açtığımız mağazalarla misafirlerimize kaliteli hizmet veriyor, ekonomiye ve istihdama katkı sunuyoruz. Ancak bizler bir markanın büyümesinin yalnızca ekonomik büyüme ile gerçekleşmeyeceğine inanıyoruz. Bizim misafirlerimize, ülkemize, dünyamıza karşı büyük sorumluluklarımız var. Gelecek adına daha pozitif bir tablo çizebilmek, sürdürülebilir bir yaşam ve çevreye katkı sunmak, bizden sonraki nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için elimizi taşın altına koymalıyız. İşte bu nedenle budunyahepimizin.org platformu çatısı altında hayata geçirdiğimiz sosyal sorumluluk çalışmalarımıza, ülkemizin ön önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olan TEMA Vakfı ile birlikte yeni bir proje daha eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yeşil Termos projemizle Gürece’de Kahve Dünyası Hatıra Ormanı oluşturuyoruz. Bugün ormanımızı yeşertiyor olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz” dedi.

Deniz Ataç: Proje sürdürülebilir yaşama katkı sağlıyor

TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç ise “Kuruluşumuzdan bu yana geçen 27 yıl içinde 19 bin futbol sahası büyüklüğündeki alanda 16,5 milyon fidanı toprakla buluşturduk. Kahve Dünyası ile gerçekleştirdiğimiz Hatıra Ormanı, orman varlığımızı arttırması sebebiyle önemli. TEMA Vakfı olarak bu projenin bizim için bir diğer önemli yönü ise Yeşil Termos projesi sayesinde tek kullanımlık kahve bardağı tüketiminin azalacak olmasıdır. Projenin bu anlamda sıfır atık prensibi ile uyum sağlıyor olmasını ve dolayısıyla sürdürülebilir bir yaşama hizmet ediyor olmasını çok önemsiyoruz” açıklamasında bulundu.

Açılış konuşmalarının ardından davetliler hep birlikte Kahve Dünyası Hatıra Ormanı’nın temsili fidanlarını dikerek can suyunu verdi. Davetliler daha sonra alanı gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Yeşil Termos ile kahveler ormana dönüşecek!

Kahve Dünyası – TEMA Vakfı iş birliği ile hayata geçirilen Yeşil Termos projesiyle Çanakkale – Gürece’de bir hatıra ormanı oluşturuluyor. Bunun için Kahve Dünyası mobil uygulamasını kullanarak Yeşil Termos’unu altı defa kahveyle dolduran müşteriler adına bir fidan dikilecek. Proje kapsamında 10 bin ağaçlık bir orman oluşturulması amaçlanıyor. Yeşil Termos projesiyle dikilen her fidan için Kahve Dünyası müşterilerine bir sonraki ayın ilk haftası sertifikaları da takdim edilecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*