Elektrikli ev aletlerine talep %49 arttı

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte elektrikli ev ve mutfak aletleri, kullanıcılarının hayatını daha da kolaylaştırıyor.

Tüm evi kendi kendine tertemiz yapan akıllı süpürgelerden, keyifli sohbetlere eşlik eden kahve makinelerine kadar çeşit çeşit ürün Hepsiburada üzerinden müşterilere sunuluyor.

14 milyon ürün çeşidiyle müşterilerinin her ihtiyacına cevap veren Hepsiburada, elektrikli ev ve mutfak aletleri kategorisindeki ürün çeşitliliği ve avantajlı fiyatlarıyla müşterilerinin hayatını kolaylaştırıyor. Ütüden, süpürgeye, meyve sıkacağından tost makinesine kadar birçok ürünü müşterilerinin beğenisine sunan Hepsiburada, elektrikli ev ve mutfak aletlerini evlerin küçük kahramanları ilan ediyor.

Elektrikli ev aletlerine talep %49 arttı

Elektrikli ev ve mutfak aletleri kategorisinin trend verilerini inceleyen Hepsiburada, 2018 sonbaharda geçen yılın aynı dönemine göre bu ürün grubuna olan talepte %49 artış yaşandığını duyurdu. Erkeklerin kadınlardan 3 kat fazla alışveriş yaptığını belirten Hepsiburada, en fazla alışveriş yapan yaş grubunun 36-45 yaş arası olduğunu açıkladı. İstanbul, Ankara ve İzmir’in ardından en çok alışveriş yapan iller sırasıyla Bursa, Kocaeli, Antalya, Muğla oldu. Kategoriden en fazla tercih edilen ürünler ise elektrikli süpürge, buharlı ütü ve blenderlar oldu.

Sağlıklı beslenme trendi yaygınlaşıyor

Özellikle şehirlerdeki yoğun iş hayatı ve öğrencilerin yalnız yaşamalarından ileri gelen sağlıklı gıda tüketimi ihtiyacı kendini e-ticaret alışverişlerinde de göstermeye başladı. Dar vakitlerde yemek yapmak isteyenler, kendine hızlı atıştırmalık hazırlamak isteyenler ya da yemeklerini evde yapıp yanlarında taşımak isteyenlerin sayısında son zamanlarda artış yaşanıyor. Hepsiburada tarafından talebin özellikle mutfak robotu, meyve sıkacağı, smoothie blender, elektrikli ızgara, buharlı pişirici, elektrikli pişirici(tencere), yoğurt makinesi ve doğrayıcı grubunda olduğu açıklandı. Özellikle sıcak yaz günlerinde vitaminli ve serinletici içecekleri pratik bir şekilde hazırlamayı mümkün kılan blenderlar yazın en popüler mutfak aletlerinden biri oldu. Sağlıklı yemek tüketimine önem verenlerin diğer bir favori mutfak aletinin ise yiyeceklerin vitamin değerlerini koruyarak pişirmeyi sağlayan elektrikli ızgara ve barbeküler olduğu belirtildi.

Yorulmadan işlerim bitsin diyenlere

Yaz aylarında gittikçe zorlaşan ütü işini kolaylaştırmak ve pratik hale isteyenlere buhar kazanlı ütü seçeneklerini öneren Hepsiburada, geniş ürün yelpazesi ve karşılaştırma imkanıyla seçim yapmayı kolaylaştırıyor. Başında durmaya gerek kalmaksızın kendi kendine tüm evi süpüren akıllı robot süpürgeler ise evleri zahmetsizce tertemiz yapıyor. Süpürge kategorisinde yer alan toz torbalı, torbasız, sulu, dikey, robot, buharlı ve şarjlı süpürge seçenekleri her ihtiyaca ve kullanım alışkanlığına cevap veriyor. Akıllı pişirici kategorisinde yer alan tencereler ise yanma ve taşma derdi olmadan, sürekli kontrol etmeye gerek kalmadan yemeklerin kendi kendine pratik bir şekilde pişmesini sağlıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*