Samsung Electronics Türkiye’de yeni Klima Sistemleri Direktörü Ekin Tezeren oldu 

Samsung Electronics Türkiye’de 2014’den bu yana Türkiye Klima Sistemlerinin yöneticiliği görevini yapmakta olan Okan Tutcu, Samsung Klima Sistemleri Dubai MENA Bölge Yöneticisi olarak atanırken, yerine 17 yılı aşkın bilgi birikimi ve deneyime sahip Ekin Tezeren getirildi. Tezeren, 9 Mayıs itibarıyla görevi Tutcu’dan devraldı.

Samsung Electronics Türkiye’de önemli bir görev değişikliği gerçekleştirildi. 17 yılı aşkın deneyimi ve geniş bilgi birikimiyle Samsung Electronics Türkiye Klima Sistemleri Direktörü Okan Tutcu’nun Samsung Klima Sistemleri Dubai & MENA Bölge Yöneticisi olarak atanmasının ardından yerine Ekin Tezeren getirildi.  

Türkiye başta olmak üzere 23 ülkede Samsung’un HVAC (İklimlendirme) sektöründeki yönetimine liderlik edecek Tutcu, yeni rolünde, Samsung Electronics’in Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da İklimlendirme Sistemleri alanındaki yatırımları için stratejilerin oluşturulmasında, yeni fırsatların ve iş modellerinin geliştirilmesinde rol oynayacak. 9 Mayıs 2022 tarihi itibarıyla Samsung Electronics Türkiye Klima Sistemleri Direktörlüğü görevini devralan Tezeren ise, Samsung Electronics Türkiye’nin iklimlendirme alanındaki ürünlerine yönelik satış ve stratejilerin geliştirilmesine liderlik edecek. 

Ekin Tezeren kimdir?

2003 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Tezeren, kariyerine 2004 yılı itibarıyla Satış Mühendisi olarak başladı. Tezeren, daha sonra global markalarda Bölge Satış Müdürü, Ülke Satış Müdürü, Satın alma ve Lojistik Planlama Müdürü ve son olarak da Türkiye, Ortadoğu, Kafkasya ve Orta Asya Satış Müdürü olarak çeşitli görev ve sorumluluklar üstlendi. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*