LG Türkiye, iklimlendirme çözümleri alanında hedeflerini açıkladı

LG Electronics (LG) iklimlendirme çözümleri alanındaki hedeflerini ve yeni ürün gamını Kıbrıs’ta düzenlediği bir bayi toplantısıyla iş ortaklarına tanıttı. İklimlendirme sektöründe trendleri belirleyen LG, özellikle hijyenin öncelik olduğu günümüzde, yüzde 99,9 sterilizasyon sağlayan, UVNano teknolojisiyle ilgili bilgi de verdi.

LG Electronics (LG), Kıbrıs’ta düzenlediği toplantıda iklimlendirme çözümleri alanındaki iş ortakları ve bayileriyle bir araya geldi. 120 iş ortağı ve bayiinin katıldığı toplantıya LG Electronics Ortadoğu Afrika Bölgesi İklimlendirme Çözümleri Satış Müdürü Yong Kim in yanı sıra, LG Electronics Türkiye İklimlendirme Çözümleri Ürün Müdürü Wonjun Chun ve İklimlendirme Çözümleri Satış Müdürü Vedat Şahin de katılarak 2021 yılını değerlendirip, 2022 hedeflerini paylaştılar, iklimlendirme sektörüne ilişkin yenilikleri aktardılar.

Toplantıda konuşma yapan İklimlendirme Çözümleri Ürün Müdürü Wonjun Chun, özellikle pandemiyle birlikte tüketicilerin iç mekan hava kalitesine verdiği önemin oldukça arttığını söyleyerek bu ilginin sektörün büyüme rakamlarına yansıdığını ifade etti. LG’nin dünya çapındaki teknoloji liderliği sayesinde, sektör ortalamasının üzerinde büyüdüğünü ifade eden Chun “HVAC sektörü, iç mekan havasını daha konforlu ve güvenli hale getirmede kilit rol oynuyor. LG olarak biz de, performansın yanı sıra, sağlıklı ve ferah bir iç mekan havası, konforlu bir yaşam ve çalışma alanı oluşturmak için uluslararası standartların üzerine çıkan çözümler sunmaya devam ediyoruz. Bu anlamda, tüketicilerin bireysel ihtiyaçlarından endüstriyel ve özel HVAC sistemlerine kadar, ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme alanlarında farklılaşan teknolojilerimizi sunmaktan gurur duyuyoruz.” şeklinde konuştu. 

Chun sözlerine şöyle devam etti; “Bu vesileyle, iklimlendirme alanında yüzde 99.9 sterilizasyon sağlayan UVNano teknolojisi için Sağlık Bakanlığı’na Hijyen Belgesi ön başvurumuzu tamamladığımızı duyurmaktan gurur duyuyorum. Bu güvenilir sertifikalar, LG’nin müşterilerinin refahına öncelik vermeye verdiği önemi doğruluyor”.

Türkiye’den Beklenti Büyük

LG Electronics Ortadoğu Afrika Bölgesi Satış Müdürü Yong Kim; “Global HVAC endüstrisi, hammadde sıkıntısına ek olarak tedarik zinciri kesintileri, ardından lojistik sorunlar ve pandemi nedeniyle zaruri olan kısıtlamalarla uğraşmak zorunda kalsa da, dünya çapında bir üretici olan LG Electronics olarak tüm bu sorunlardan etkilenmediğimizi gururla söyleyebilirim. Aksine, bu dönemde, yeni etkileşim yolları aracılığıyla müşterilerimizin işlerini güvende tutmak için yatırımlar yaptık” dedi. Türkiye pazarının önemine de değinen Yong “Türkiye pazarı, iklimlendirme çözümleri için Ortadoğu ve Afrika bölgesinde en yüksek büyümeyi beklediğimiz en önemli iş alanlarından birini oluşturuyor” şeklinde konuştu. 

Toplantıda söz alan LG Türkiye İklimlendirme Çözümleri Satış Müdürü Vedat Şahin ise “LG Electronics Türkiye olarak iş ortaklarımız için bu kriz dönemlerinde hiçbir zaman zorluklar karşısında yılmadan ve yatırımlar yaparak yolumuza devam ettik. 2022 yılı içinde benzer bakış açısı içerisindeyiz, karşılıklı kazançlar sağlayarak iş ortaklarımız ile sağlıklı büyümemize devam edeceğiz” dedi. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*