LG, yeni Inverter Isı Pompalı Termosifon’unu sundu

CES İnovasyon Ödülü sahibi olan yeni model, elektrik tüketimini ve işletme maliyetlerini düşürürken, hızlı ve etkili su ısıtmayı destekleyen LG’nin ünlü DUAL Inverter Kompresörü tarafından destekleniyor. Dahası, oldukça verimli ve dayanıklı akıllı cihaz, evin içinden veya dışından rahat kontrol için LG ThinQ™ uygulamasıyla uyumlu.

LG’nin DUAL İnvertör Kompresörü, soğutucu akışkanın sıkıştırılması ve sirkülasyonu sırasında oluşan yoğunlaşma ısısını kullanarak suyu ısıtıyor. Sonuç olarak ortaya, geleneksel bir elektrikli termosifona göre, yıllık olarak yüzde 74’e kadar daha az enerji kullanımı olan bir termosifon1 çıkıyor. Yeni ürün, sırasıyla A+ ve A++ gibi etkileyici enerji verimliliği derecelerine sahip 200 litre ve 270 litre kapasiteli versiyonlarda satışa sunulacak2. Dahası son derece dayanıklı kompresör ve su deposu, 10 yıllık garanti kapsamında. LG’nin verimli sistemi, elektrik kullanımını daha da azaltmak için havadaki ısıyı kullanırken, iki dahili ısı kaynağı (ısı pompası ve ısıtıcı), kullanıcıları yoğun kullanım zamanlarında bile sıcak susuz bırakmıyor.

Akıllı Inverter Isı Pompalı Termosifon Wi-Fi özelliği ile, LG’nin hem Android hem de iOS cihazlarda mobil ThinQ uygulamasıyla sorunsuz bir şekilde çalışıyor3. Uygulama ile kullanıcılar sistemi uzaktan izleyebiliyor, yönetebiliyor, düzenli bakım hatırlatıcıları alabiliyor ve müşteri hizmetlerini aramak zorunda kalmadan belirli sorunları teşhis edebiliyor. Kullanıcılar ayrıca su sıcaklığını gerçek zamanlı olarak kontrol edebiliyor, çalışma zamanını ve süresini ayarlamak için programlama işlevini kullanabiliyor.

LG Beyaz Eşya ve iklimlendirme Çözümleri Şirketi Başkanı Lyu Jae-cheol, “Yeni LG Inverter Isı Pompalı Termosifon, ev enerji harcamaları ve gezegen üzerinde daha az etkisi olan yüksek performanslı ürünler sunma taahhüdümüzü yansıtıyor. LG, dünya çapındaki tüketiciler için günlük hayatı daha rahat hale getiren çevreye duyarlı çözümler geliştirmeye devam edecek” dedi.

Büyük ürün tasarım ödüllerinin galibi – iF Design, Red Dot, IDEA – bu ürün, LG’nin en yeni premium ev aletleri ile uyumlu şık ve modern tasarıma sahip olmasının yanı sıra kurulumu da son derece kolay. LG Inverter Isı Pompalı Termosifon, 2021’in ilk çeyreğinin başlarında Avrupa ve Kuzey Amerika pazarlarında satışa sunulacak ve 11 Ocak’tan itibaren LG’nin CES 2021 sanal fuar standında (http://Exhibition.LG.com) sergilenecek.

1 Ortalama AB iklim koşullarında günlük elektrik tüketiminin dahili simülasyon verilerine dayanarak, C sınıfı genel elektrikli su ısıtıcısına kıyasla 270 litrelik LG Inverter Isı Pompalı Termosifonu ile yıllık elektrik tüketiminin yüzde 74 daha düşük olduğu gözlenmiştir.

2 Enerji verimliliği, yük profili L ile EN16147’ye göre 15 santigrat derece ısıtılmamış bir alanda test edilmiştir.

3 LG ThinQ uygulaması uyumluluğu tüm pazarlarda mevcut değildir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*