Siemens Ev Aletleri, teknoloji ile simyayı buluşturdu

Contemporary İstanbul çağdaş sanat fuarının Plugin Yeni Medya Bölümü’nün sponsoru Siemens Ev Aletleri, açılışa özel olarak gerçekleştirdiği kokteylde sanat ve cemiyet dünyasının ünlü isimlerini buluşturdu.Bu yıl ilk defa Siemens Ev Aletleri’ne özel hazırlanan Arkhe adlı eserin de sergilendiği Plugin alanı, esere eşlik eden canlı dans ve müzik performansı ile sanat ve teknolojinin heyecan verici birlikteliğine sahne oldu.

Siemens Ev Aletleri’nin 2017 yılından bu yana Plugin Yeni Medya bölümünün sponsorluğunu üstlendiği Contemporary İstanbul, kapılarını 14’üncü kez sanat severlere açtı. Siemens Ev Aletleri’nin açılışa özel olarak gerçekleştirdiği BSH Türkiye CEO’su Gökhan Sığın ve BSH Türkiye Pazarlama Direktörü Hilal Merter’in katılımıyla gerçekleşen açılış kokteylinde, Etel Baler, Hacı Sabancı, Hakan Sabancı, Nazlı Kayı, Banu Çarmıklı, Bennu Gerede, Canan Gerede, Miro Erkaya, Birce Akalay, Berat Aşçıoğlu, Süleyman Orakçıoğlu, Ahu Orakçıoğlu, Ebru Şallı, Uğur Akkuş, Gül Gölge, Feryal Gülman, Eda Evliyagil, Sarp Evliyagil, Leyla Alaton, Arzu Kaprol, Berrin Ak, Lara Bayer, Sinem Yıldırım, Zeynep Demirel gibi iş, sanat ve cemiyet dünyasının ünlü isimleri bir araya geldi.

Bu yıl Esra Özkan küratörlüğünde, “RW. [material]” teması altında düzenlenen Plugin bölümü aynı zamanda bir ilke ev sahipliği yapıyor. İlk kez hikayesini Siemens Ev Aletleri’nin vizyoner duruşunun yanı sıra ev aletlerinin doğa elementleri ile ilişkisinden alan özel bir sanat eseri bu bölümde sergileniyor. Nohlab ve DECOL ekipleri tarafından hazırlanan dijital ile simyayı bir araya getiren interaktif eser ‘Arkhe’ye; açılışta ise NOi Band, Melissa Ugolini ve Gizem Aksu’nun büyüleyen canlı performansları ile eşlik etti.

Plugin Yeni Medya Bölümü, 15 Eylül tarihine kadar, 19 sanatçı ile birlikte yeni medya, tasarım ve biyo sanatı bir araya getirerek teknoloji, bilim ve sanat kesişimi üzerinden ele alan birçok deneyime ev sahipliği yapacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*