14. Uluslararası Ideal Homex Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı’nda rekor bekleniyor

2018’i 10 milyar dolar civarında bir ticaret hacmiyle tamamlayan ev ve mutfak eşyaları sektörü, yeni ihracat fırsatları için 14. Uluslararası Ideal Homex Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı’nda buluşacak.

Sergilediği istikrarlı dış ticaret başarısıyla Türk ekonomisinin lokomotiflerinden birisi olan ev ve mutfak eşyaları sektörü, Tarsus Turkey’in Mart ayında düzenleyeceği Uluslararası Ideal Homex’te 14’üncü kez bir araya gelecek. Fuar; yurt içi ziyaretçilerin yanı sıra, başta Avrupa ülkeleri, Balkanlar, Bağımsız Devletler Topluluğu, Rusya, Güney Afrika, Güney Amerika ve Orta Doğu olmak üzere 100’den fazla ülkeden ulusal ve uluslararası büyük zincir mağazaların satın almacılarını, satın alma gruplarını, perakendecileri, online ticaret sitelerini, tasarımcıları ve distribütörleri ağırlayacak. Ideal Homex’e katılacak yerli üreticiler, hem yeni koleksiyonlarını sergileme hem de alternatif ihracat kanalları üzerinden, yurt dışında farklı pazarlara açılma fırsatı bulacak.

Ev ve mutfak eşyalarına dair ne varsa hepsi bir arada!

Aralarında sektörünün önemli üreticileri ve küresel markalarının da olduğu 150 firmanın katılımıyla gerçekleşecek olan Ideal Homex, sergilenen ürün çeşitliliğiyle öne çıkıyor. Fuara gelen ziyaretçiler, Cam, Porselen, Seramik, Metal Mutfak Eşyaları, Plastik Ev Gereçleri, Bahçe Aksesuarları, İthal Ev ve Mutfak Eşyaları, Dekoratif Ev ve Mutfak Eşyaları ile Elektrikli Ev Aletleri alanlarında binlerce ürünü bir arada görebilecek. Bu yıl fuarda, toplam pazar büyüklüğü 1,5 milyar doları aşan plastik ev gereçleri ile metal mutfak eşyalarının ağırlıkta olacağı bilgisini veren Tarsus Turkey Genel Müdür Yardımcısı Ebru Causey “Türk ev ve mutfak eşyaları sektörü son 10 yıldır dış ticaret fazlası veriyor. Sektörün ihracat başarısında fuarların da önemli bir payı var. 14. Uluslararası Ideal Homex, bu bakımdan, katılımcıları ve ziyaretçileri için yeni ticaret fırsatlarının kapısını aralayacağı bir organizasyon olacak” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*