IFA 2020: Türkiye, IFA Global piyasalarında önemli bir oyuncu olarak öne çıkıyor

Türkiye, binlerce elektronik üretim tesisi ve düzinelerce büyük Ar-Ge merkezi ile IFA Global Market'te ve IFA'da kilit bir oyuncu olarak ortaya çıkıyor.

Önde gelen Türk firmalarının geçmiş yıllarda IFA’daki kilit notlarını takiben, bu yıl ilk kez bir dizi Türk üreticinin toplam 180 metrekarelik bir alanda IFA Global Pazarları’na katılması önemli bir adım olarak ifade ediliyor.

STATION-Berlin’deki IFA Global Markets, OEM’ler (Orijinal Ekipman Üreticisi), ODM’ler (Orijinal Tasarım Üreticisi), tedarikçiler, bileşen üreticileri ve dünyanın her yerinden keşfedilmemiş markalar için IFA’nın merkezi uluslararası tedarik platformu. 2020’de IFA Global Markets beşinci yılını kutlayacak.

B2B pazarı Avrupa’daki tüketici ve ev elektroniği ve dijital ürünler için en önemli kaynak platformu haline geldi. İmalat, üretim, ithalat, dağıtım, satın alma ve ticaret sektörlerinden gelen ticari ziyaretçiler, dünyanın dört bir yanından gelen etkinlik için Berlin’e gidiyor.

IFA Fuarı

2016-2019 yılları arasında IFA Global Markets’deki katılımcı ve kiralanan alan sayısı iki kattan fazla arttı. Geçen yıl 780 katılımcı katılım gösterdi.

Türkiye – elektronikte yükselen bir yıldız

Türkiye, Avrupa ve MENA’yı birbirine bağlayan bir merkez olarak jeostratejik bir konumdan faydalanıyor. Tüketici elektroniği ve cihazları, ülkenin elektronik üretim endüstrisindeki açık ara en önemli alt sektörü oluşturmaktadır.

Bu yılki IFA Global Pazarlarına katılan Türk şirketleri şunlar;

–       Eminçelik Elektrikli Cihazlar AS,
–       Namsan Metal Trade Industry Co
–       Sarikaya Home Appliance Ltd.
–       ADF Built-in Appliances
–       Elleti

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*