SEK, Barista Club’ı Kurdu

Süt ve süt ürünleri sektöründe birçok ilke imza atan SEK, kahve kültürünü zenginleştirmek ve baristaların kendilerini geliştirebilecekleri bir platform oluşturmak amacıyla SEK Barista Club’ı kurdu. Bu platform ile baristalar kendilerini geliştirme ve birlikte sosyalleşme fırsatı bulurken katılacakları eğitim ve etkinliklerde kahve, süt ve kahve ile sütün mükemmel uyumuna dair birçok yararlı bilgiyi edinme şansı bulacaklar.

Yenilikçi ürünleriyle sektörün ilklerine imza atmaya devam eden SEK, Türkiye’de kahve kültürünü zenginleştirmek ve baristaların kendilerini geliştirebilecekleri bir platform oluşturmak üzere SEK Barista Club’ı kurdu. Hem sektörün hem de baristaların bilgi alışverişinde bulunma, farklı yöntemlerle yeni şeyler öğrenme, sosyalleşme ve eğlenme ihtiyaçlarına cevap verebilmek için kurulan SEK Barista Club platformu aynı zamanda sütün kahve ile olan uyumu ve lezzeti sayesinde kahve tariflerini geliştirerek geniş kahve topluluğu oluşturmayı amaç ediniyor.

SEK Barista Club projesi bir yıl içinde bin baristaya erişerek temel seviyede Barista eğitimi vermeyi hedefliyor. Projenin en güzel tarafı ise deneyimli ya da deneyimsiz tüm baristalara, kahvenin olduğu her işletmeye açık olması. Bu sayede eğitim alma şansı olmayan ve baristalığa gönül veren bir çok kişi ile de bir araya gelerek hem kahvenin hikayesini hem de mesleki pek çok bilgiyi aktarma şansı buluyor.

Kimma ve SEK iş birliğiyle yürütülen SEK Barista Club eğitim ayağında, temel ve ileri seviyede eğitimler yarım gün ve tam gün olarak deneyimli ve SCA sertifikalı eğitmenler tarafından veriliyor. Sektörden baristalarla bir araya gelme ve yurt dışından önemli baristalarla tanışma fırsatı sunulan bu platform sayesinde baristalar yarışmalara katılabilecek, keyifli ve eğitici workshoplara katılma şansı yakalayabilecekler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*