İstanbul Coffee Festivali 5 yaşında…

Anadolu’nun ve özellikle İstanbul’un tarihinde çok önemli bir yere sahip olan kahve, şehrin doğal dokusunu şekillendirmeye devam ediyor. Bu dokunun oluşmasında önemli bir yeri olan İstanbul Coffee Festivali bu yıl 5. kez düzenleniyor ve kahve kültürünün yerleşmesinde önemli bir misyonu yerine getiriyor.

İstanbul’daki yolculuğuna tarihi Galata Rum Okulu’nda başlayan İstanbul Coffee Festival,ikinci yılında bu yolculuğa Haydarpaşa Garı’nda, üçüncü ve dördüncü yıllarında ise KüçükÇiftlik Park’ta devam etmişti. Kahveye olan tutku ve yolculuk bu yılda aynı yerde, KüçükÇiftlik Park’ta sürecek. 20-21-22-23 Eylül’de organize edilecek festival, geçen yıl 40.000 ziyaretçi, 124 marka ve 28 konsere ev sahipliği yapmıştı.

Gerçekleştiği her yıl bir önceki yılın üzerine ekleyerek büyüyen ve deneyim alanını kahve deneyimini de içine alarak hep daha öteye taşıyan İstanbul Coffee Festival AL, katılımcılarına nitelikli kahvenin yaşam pratiklerine dokunduğu bir kültür alanı sunar. Kahvenin kaynağından başlayan yolculuğun tüketiciye ulaşana kadarki sürecini ve bu sürecin sonunda bir araya getirdiği bireyleri bu var oluş ve yolculuğa dahil ederek birleştirici bir deneyim alanı yaratır.

Nitelik ve deneyim odaklı iletişimi, tüm yaklaşımlarının merkezine alan İstanbul Coffee Festival, kahve sektörünün profesyonelleri, yaratıcıları ve bu kültürün varlığını sürdürmesini destekleyen tüm tüketicilerden aldığı güçle, beşinci yılını kutlamaya hazırlanıyor. Tüm sektöre yaşam veren kahveyi ve yaşamdaki yolculuğunun sonunda yakaladığı birleştirici gücünü taçlandıracağı yepyeni bir yılda tüm İstanbullu kahve severleri 20-21-22-23 Eylül’de Küçükçiftlik Park’ta buluşmaya bekliyor!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*